عوارض لابیاپلاستی ، نقش فرد و نقش جراحی در بروز عوارض - لابیاپلاستی

com.لابیاپلاستی

راهنمای جراحی زیبایی زنان و زیبایی واژن

عوارض لابیاپلاستی ، نقش فرد و نقش جراحی در بروز عوارض

بعد از جراجی لابیاپلاستی امکان دارد فرد دچار عوارضی لابیلاستی شود . عوارض همچون سوزش ، تورم ، خارش یا عفونت ، در این مقاله عواض لابیاپلاستی را بیان می کنیم

عوارض لابیاپلاستی
314

لابیاپلاستی از جمله جراحی های بسیار رایجی است که در ناحیه ژنیتال انجام می شود. این جراحی در اصل بر روی لبیا ها انجام خواهد گرفت. شاید نام این عمل را کمتر شنیده باشید و دور از ذهن نیست اگر بگوییم لابیاپلاستی از جمله جراحی های ناشناخته زیبایی است.

اما اصلی ترین درمان برای بانوانی که از بزرگ بودن لبیا شاکی هستند این درمان است که تا درصد بسیار زیادی بازدهی خواهد داشت و اکثر کسانی که اقدام به انجام لابیاپلاستی می کنند از جراحی خود راضی خواهند بود. اما بسیاری نیز به دلیل حساس بودن ناحیه انجام این عمل ترس های بسیاری از انجام آن دارند. هدف اصلی در لابیاپلاستی تغییر فرم و سایز لابیا های ناحیه تناسلی بانوان می باشد.

لابیاپلاستی از جمله مؤثرترین عمل های جراحی ناحیه تناسلی بانوان می باشد. در ادامه به بررسی دقیق تر این جراحی خواهیم پرداخت. اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که مایل به انجام این درمان می باشید بهتر است مقاله پیش رو را با دقت مطالعه کنید چرا که ممکن است پاسخ بسیاری از سؤالات خود را پیدا کنید.

هر عمل جراحی ممکن است یک یا چند هدف اصلی داشته باشد. پزشک در طی این عمل به دنبال نتایج زیر خواهد بود:

 • کوچک شدن لابیاها
 • خوش فرم شدن لبیاها
 • قرینه شدن لبیاها
 • رفع تیرگی لبیاها

قطعاً به دلیل ناحیه حساسی که این عمل بر روی آن انجام می گیرد، ظرافت عمل باید در طی این عمل به کار گرفته شود و درجه سختی بالایی را باید برای این عمل در نظر گرفت؛ اما در این میان نقش جراح بسیار حائز اهمیت است و اگر پزشکی با توانایی های بالا به انجام این عمل اقدام کند می توان نتیجه بسیار مطلوبی را برای لابیاپلاستی در نظر گرفت و از عوارض این عمل تا حد بسیار زیادی دوری کرد.

بیشترین سؤالات افراد در ارتباط با عوارض لابیاپلاستی است. باید بگوییم که این عوارض دو حالت دارند که به شرح زیر است:

 • عوارض کوتاه مدت لابیاپلاستی
 • عوارض بلند مدت لابیاپلاستی


علل مختلفی را می توان برای بروز عوارض این عمل در نظر گرفت. باید بگوییم که نباید به شایعات مختلف در این حوزه توجه کرد و اطلاعات اشتباه بسیاری در میان مراجعین وجود دارد که اکثران ها به دور از حقیقت می باشند. در پایین به علل مختلفی که ممکن است شخص را دچار عوارض پس از این جراحی کند اشاره کرده ایم:

 • جراح نابلد
 • عدم همکاری درست بیمار

لابیاپلاستی نیز مانند هر جراحی دیگری نیازمند دقت جراح و تجربه کافی پزشک است و در صورت عدم داشتن این شرایط بهتر است پزشک خود را تغییر دهید. کارنامه پزشک می تواند بسیار مهم باشد و برای انتخاب جراح مورد نظر خود حتماً این فاکتور را مورد بررسی قرار دهید. با انتخاب پزشک مناسب بخش عظیمی از عوارض های احتمالی حذف خواهند شد. همچنین بخش دیگری از عوارض ها به بیمار مربوط اند و با رعایت نکاتی می توان از بروز این عوارض نیز جلوگیری به عمل آورد.

 نقش جراح در عوارض عمل لابیاپلاستی به چه صورت است؟

 • پزشک باید شما را تا یک ماه پیش از انجام عمل آماده کند و شما ملزم به انجام دستوراتی خواهید بود که در روند عمل شما بسیار مهم اند..
 • انجام عمل لابیاپلاستی باید با بررسی تست پاپ اسمیر انجام شود که وظیفه پزشک است و نباید نادیده گرفته شود.
 • پزشک باید در صورت تشخیص عفونت در ناحیه عمل نخست عفونت را رفع کند تا مشکلی برای بیمار پیش نیاید
 • فاکتورهای خونی بیمار نظیر میزان انعقاد و پلاکت ها از مواردی اند که باید به صورت دقیق بررسی شوند.
 • توضیحاتی که پزشک به بیمار می دهند نیز بسیار مهم اند از جمله عدم داشتن رابطه جنسی و مواردی از این دست بسیار می توانند در روند عمل تاثیرگذار باشند.
عوارض لابیاپلاستی
عوارض لابیاپلاستی

نقش بیمار در عوارض بعد لابیاپلاستی چگونه خواهد بود؟

بسیاری عمل های جراحی هستند که بیمار در آن ها نقش زیادی دارند و فعالیت های بیمار می تواند روند بهبود را به طور کلی تغییر دهد، قطع لابیاپلاستی از جمله این موارد است. یکی از نکاتی که ممکن است به عنوان عوارض این عمل بروز کند، عفونت است که بیمار با رعایت نکات بهداشتی می تواند تا حد زیادی از بروز عفونت جلوگیری کند.

شستن منظم و مراقبت از بخیه ها و همچنین استفاده از آنتی بیوتیک ها به طور منظم در این باره از اهمیت بسیار زیادی برخودار اند. همچنین عدم رفتن به استخر و وان و نداشتن رابطه جنسی نیز در بروز عفونت نقش مهمی را ایفا می کنند و حتماً باید آن ها را در نظر گرفت. قطعاً پزشک باید این توضیحات را به طور دقیق به بیمار انتقال دهد.

عوارض کوتاه مدت لابیاپلاستی چه چیزهایی خواهند بود؟

 • خارش : خارش در ناحیه بخیه ها از جمله نکاتی است که بسیاری از بیماران با آن دست و پنجه نرم خواهند کرد. هرچند این مورد می تواند طبیعی باشد ولی بهتر است در این باره با پزشک خود مشورت کنید
 • سوزش:  سوزش ناحیه عمل را می توان با مسکن ها درمان کرد اما اگر این مشکل تا حدی غیرقابل تحمل زیاد باشد حتماً باید به پزشک مراجعه کرد.
 • تورم:  ناحیه بخیه خورده در طی دوران بهبودی دچار تورم خواهد شد که پزشک توصیه هایی را با توجه به شرایط بیمار خواهد داشت و نباید نگران این موضوع باشید.
 • عفونت: عفونت از جمله مواردی است که حتماً باید پس از هر عمل جراحی درمان شود و اگر نکته ای غیر عادی در ناحیه عمل مشاهده کردید به پزشک مراجعه کنید چرا که در صورت نادیده گرفتن عفونت ممکن است مشکلات بیشتری نیز برای شخص پیش بیاید.

عوارض بلند مدت لابیاپلاستی کدامند؟

این عوارض بیشتر به علت خطای پزشک رخ خواهند داد و در صورت انتخاب پزشک ماهر این مشکلات بروز نخواهند کرد. اگر در حال حاضر عمل لابیاپلاستی انجام داده اید و دچار مشکل شده اید باید جراحی را موسوم به لابیاپلاستی ترمیمی انجام دهید. یکی از عوارض جبران ناپذیر ممکن است از بین رفتن حس جنسی شخص در ناحیه عمل باشد که مورد گلایه بسیاری از بیماران است. پس باید پزشک ماهری را انتخاب کرد چرا که این عمل بسیار حساس خواهد بود.

البته چندان نگران این مشکل نباشید چرا که ممکن است تا چند روز و بخیه خوردن موضع عمل، فرد احساس بی حسی داشته باشد. در صورت طولانی تر شدن این معضل باید آن را با پزشک مطرح کرد. از جمله دیگر مشکلاتی که ممکن است بروز دهد، عدم قرینگی و زیبایی لبیا ها است که این عمل را به طور کامل بیهوده خواهد کرد.

در صورتی که شما نیز از عمل لابیاپلاستی خود احساس رضایت نمی کنید می توانید به مرکز درمانی دکتر الهام امام جمعه مراجعه کنید تا مشکل شما به بهترین نحو رفع شود.

بیشتر بخوانید
تنگ کردن لابیا تنگ کردن واژن تنگ کردن واژن با لیزر تنگ کردن واژینال جوان سازی واژن جوانسازی لابیا جوانسازی واژن با لیزر لابیا ماژور لابیا مینور لابیاپلاستی لبه های واژن واژن واژینوپلاستی

اشتراک گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

*

پیشنهاد سایت com.لابیاپلاستی

Call Now ButtonCall Now Button Call Now ButtonCall Now Button