برطرف شدن آتروفی بخش تناسلی به وسیله لیزر ژولیت - لابیاپلاستی

com.لابیاپلاستی

راهنمای جراحی زیبایی زنان و زیبایی واژن

برطرف شدن آتروفی بخش تناسلی به وسیله لیزر ژولیت

لیزر ژولیت برای برطرف شدن آتروفی بخش تناسلی استفاده می شود در این مقاله درباره این که چرا اتروقی بوجود می اید و راهکارهای برای برطرف شدن اتروقی می گوییم در اخر درباره مراقب هایی که بعد از لیزر ژولیت باید داشته داشته باشید میگوییم .

برطرف شدن آتروفی بخش تناسلی به وسیله لیزر ژولیت
170

زنان همواره اهمیت زیادی به سلامتی بخش های مختلفی از بدن خود داده اند. تقریباً بیشتر کسانی که می خواهند جراحی های زیبایی بر روی خودشان انجام بدهند، زنان می باشند و همین باعث شده است که علم زیبایی مانور زیادی بر روی بدن زنان داشته باشد. یکی از مشکلاتی که در بخش تناسلی زنان یا همان واژن رخ می دهد، آتروفی می باشد. آتروفی دردناک است و مشخصه های خاصی برای خودش دارد. در بخش زیر برخی از نشانه های آتروفی در واژن بیان شده است که می توانید با آنها آشنایی پیدا کنید:

 • شخص در واژن خود احساس خشک بودن می کند و دائماً به رطوبت خاصی برای خود نیاز دارد.
 • شخص در واژن خود احساس سوزش زیادی خواهد داشت.
 • اطراف بخش تناسلی شخص خارش هایی ایجاد می شود که نمی توان آنها را متوقف کرد.
 • انجام هرگونه رابطه جنسی برای شخص سخت خواهد بود.

چرا آتروفی به وجود می آید؟

به طور کل آتروفی به دلیل خشک بودن واژن به وجود می آید. به طوری که اگر رطوبت کافی به واژن شخص نرسد، آتروفی شکل می گیرد. حال آتروفی از آن نوع بیماری هایی است که باید با سرعت زیادی درمان شود وگرنه می تواند مشکلات زیادی را برای شخص ایجاد کند که یکی از آنها افتادگی رحم می باشد.

افتادگی رحم خود نیز حامل مشکلات دیگری است. حال یکی از روش های درمان این بیماری، لیزر ژولیت می باشد. در حقیقت به وسیله اشعه های لیزر ژولیت می توان به راحتی این بیماری را در طی چند جلسه درمان کرد و شخص دیگر مشکلی در بخش تناسلی خود نخواهد داشت.

راهکارهایی برای برطرف شدن آتروفی

بیماری آتروفی را می توان به روش های مختلفی درمان کرد که در بخش زیر برخی از مهم ترین روش های درمان برای این بیماری بیان شده است:

 • اولین روش درمانی برای زنانی که دچار این بیماری شده اند، هورمون تراپی می باشد. البته تمام زنان نمی توانند از این روش درمانی استفاده کنند زیرا تنها برای کسانی می باشد که در اثر یائسگی دچار چنین مشکلی شده اند. هورمون تراپی نیز می تواند رطوبت را درون واژن ایجاد کند اما دو مشکل اساسی دارد. اول اینکه تمام زنان نمی توانند از این روش استفاده کنند و دوم اینکه این روش اگر ادامه داشته باشد می تواند سلول های سرطانی را در بخش تناسلی زنان ایجاد کند. به همین دلیل است که شخص بهتر است هورمون تراپی را در مرحله آخر خود قرار دهد و تنها از یک دوره کوتاه مدت برای خود استفاده کند.
 • بهترین روش درمانی برای آتروفی، لیزردرمانی می باشد. در حقیقت استفاده از لیزر علاوه بر اینکه مشکلی در بخش تناسلی شما ایجاد نمی کند بلکه می تواند جوانسازی واژن شما را هم انجام بدهد. اشعه های لیزر باعث می شود که سلول های درون واژن بازسازی خود را آغاز کنند. برای اینکه بتوانید از لیزرهای واژینال نتیجه کاملاً مناسبی داشته باشید، باید چندین جلسه نزد پزشک خود بروید و از لیزردرمانی برای خود استفاده کنید. برای درمان این بیماری دو نوع لیزر به وجود آمده است که یکی از آنها لیزر ژولیت و دیگری لیزرمونالیزاتاچ نام دارد. در بخش های زیر توضیحات زیادی در مورد درمان این بیماری با لیزر ژولیت بیان شده است که می توانید با این لیزر آشنایی پیدا کنید.

استفاده از لیزر ژولیت

لیزر ژولیت دو فرایند اصلی را در بخش تناسلی زنان انجام می دهد. در مرحله اول تلاش می کند که لایه برداری های لازم را بر روی واژن انجام بدهد تا بتواند به لایه اصلی واژن برسد و سپس باعث می شود که سلول های درون واژن ترمیم و بازسازی خود را انجام بدهند. باید بدانید که آتروفی تنها هنگامی ایجاد می شود که سلول های درون واژن دچار مشکلات خاصی شده باشند. به همین دلیل لیزر ژولیت با بازسازی سلول ها باعث می شود که این بیماری به طور کل از بین برود. همچنین یکی دیگر از قابلیت های این لیزر جوانسازی بخش تناسلی زنان می باشد که در کنار رفع آتروفی می تواند یک مزیت بزرگ محسوب شود.

حال باید بدانید که لیزردرمانی می تواند برای دسته های مختلفی از زنان مناسب باشد. دسته اول زنانی می باشند که دچار یائسگی هستند و به طور عادی بخش تناسلی آنها دچار مشکل می باشد و دسته دوم زنانی می باشد که حساسیت های خاصی به شی ها دارند. مثلاً دسته دوم حساسیت زیادی به کاندوم دارند و نمی توانند به راحتی از آنها برای خودشان استفاده کنند. چنین دسته هایی باید سریعاً روند درمانی خود را آغاز کنند. این بیماری را می توان در طی چند جلسه به راحتی درمان کرد و مشکل خاصی برای شخص ایجاد نمی کند.

برطرف شدن آتروفی بخش تناسلی به وسیله لیزر ژولیت
برطرف شدن آتروفی بخش تناسلی به وسیله لیزر ژولیت

مراقبت هایی که قبل از استفاده از لیزر ژولیت باید رعایت کنید

برای هرگونه انجام جراحی نیاز به مراقبت های خاصی قبل از آن دارید که باید انجام بدهید. دکتر الهام امام جمعه، جراح و متخصص زنان فلوشیپ و جراحی زیبایی زنان می باشد که به خوبی مراقبت های قبل و بعد از لیزر ژولیت را بیان می کند. حال در بخش زیر مراقبت های لازم برای قبل از انجام لیزر ژولیت بیان شده است:

 • در ابتدا باید بدانید که عفونت خاصی در بخش تناسلی شما وجود دارد یا سالم هستید. به همین دلیل سعی کنید که یک آزمایش در باب وجود عفونت انجام بدهید و سپس از لیزر ژولیت برای خود استفاده کنید.
 • زگیل تناسلی می تواند مشکلات زیادی در لیزر درمانی ایجاد کند. به همین دلیل در ابتدا وجود زگیل تناسلی برای خود بررسی کنید و سپس این جراحی را برای خودتان انجام بدهید.
 • روز قبل از انجام لیزردرمانی، بخش تناسلی خود را تمیز و اصلاح کنید که مشکلی برای پزشکتان به وجود نیاید.
 • نباید هیچ نوع کرم یا محرک خاصی بر روی بخش تناسلی شما وجود داشته باشد. به همین دلیل از هرگونه محرک تا دو روز قبل دوری کنید.
 • اگر احساس می کنید که مشکل خاصی در بخش تناسلی شما وجود دارد، در ابتدا آن را برای پزشک خود بیان کنید و سپس لیزردرمانی را برای خودتان انجام بدهید.

مراقبت هایی که بعد از استفاده از لیزر ژولیت باید رعایت کنید

استفاده از لیزر ژولیت هم همانند درمان های دیگر، نیاز به مراقبت های بعد از انجام هم دارد. برخی فکر می کنند که لیزر ژولیت دوره نقاهت ندارد و به همین دلیل دیگر نیازی به مراقبت های بعد از آن هم نیست که چنین تصوری اشتباه می باشد و باید مراقبت های خاصی برای خود داشته باشید. در بخش زیر برخی از مهم ترین مراقبت ها بیان شده است:

 • اولین نکته ای که باید به آن دقت کنید، نداشتن رابطه جنسی می باشد. با توجه به زمانی که پزشک برای شما مشخص می کند، نباید رابطه جنسی داشته باشید زیرا رابطه های جنسی می تواند مشکلاتی در عملکرد و نتیجه شما ایجاد کند. به همین دلیل از رابطه های جنسی تا مدت مشخصی دوری کنید.
 • برخی از شیاف ها وارد واژن می شوند. اگر دچار بیماری خاصی هستید که نیاز به مصرف شیاف دارید، از شیاف دوری کنید زیرا می تواند تاثیرات بدی بر روی واژن شما داشته باشد.
 • ممکن است که پزشک بخواهد داروهای خاصی برای شما تجویز کند که نیاز به مصرف آن برای خود خواهید داشت و نباید دوره آن را قطع کنید.
 • هرگونه مشکلی را که بعد از لیزر ژولیت در خود احساس کردید، به پزشک خود بگویید تا دچار عوارض خاصی نشوید.
بیشتر بخوانید
تنگ کردن واژن با لیزر جوانسازی واژن با لیزر لابیاپلاستی واژینوپلاستی

اشتراک گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

*

پیشنهاد سایت com.لابیاپلاستی

Call Now ButtonCall Now Button Call Now ButtonCall Now Button