تنظیم قاعدگی با هشت درمان خانگی علمی برای آن - لابیاپلاستی

com.لابیاپلاستی

راهنمای جراحی زیبایی زنان و زیبایی واژن

تنظیم قاعدگی با هشت درمان خانگی علمی برای آن

طول چرخه قاعدگی را از اولین روز قاعدگی تا اولین روز قاعدگی بعدی حساب می کنند. میانگین طول این دوره معمولا 28 روز است. اما در هر بانو می تواند متفاوت باشد حتی طی ماه های گوناگون.

هشت درمان خانگی علمی برای تنظیم قاعدگی
46

پریود شما در صورتی نا منظم است که زمان ما بین این چرخه های قاعدگی مرتبا تغییر کند و اصطلاحا زودتر یا دیرتر پریود شوید. درمان به دلیل ایجاد کننده این بی نظمی بستگی دارد، اما حتما برایتان خیلی جالب و شنیدنی است اگر که بدانید چه درمان های بی نظیر خانگی وجود دارند که می توانند پریودی شما را مثل آب خوردن تنظیم نمایند!

یوگا تمرین کنید

به لحاظ علمی ثابت شده که یوگا در درمان مشکلات ناشی از پریودی می تواند بسیار موثر واقع شود. تحقیقی در سال 2013 روی 126 شرکت کننده در یک تحقیق صورت گرفت و ثابت کرد که 35 تا 40 دقیقه تمرین یوگا برای 5 روز در هفته به مدت 6 ماه سطح هورمون هایی را که در ایجاد اختلال های قاعدگی موثرند، به طرز چشمگیری کاهش داده است.

یوگا همچنین می تواند درد قاعدگی و علائم عاطفی و روحی را تقلیل دهد. این علائمعبارتند از افسردگی و استرس تا بتوانند کیفیت زندگی آنها را بهبود بخند و برایشان آرامش را به همراه اورند. افرادی که معمولا قاعدگی های دردناک دارند، قبل از پریودشان درد زیادی می کشند.

وزن ایده آل خود را حفظ کنید

تغییر در وزن می تواند تغییراتی را در پریود شما ایجاد نماید. اگر اضافه وزن دارید، کاهش وزن می تواند در تنظیم پریودیتان موثر واقع شود. به طور معمول اضافه وزن روی پریودی های نا منظم تاثیر سو دارد. بنابراین یکی از مهم ترین نکاتی که باید مد نظر داشته باشید، همین است که وزنتان را تا حد استاندارد بدنتان کم کنید. به لحاظ علمی ثابت شده که زنان سنگین وزن قاعدگی های شدیدتر و نا منظم تر همراه با خونریزی های بیشتر دارند. این به دلیل اثری است که سلول های چربی روی هورمون ها و انسولین دارند.

به طور مداوم ورزش کنید

ورزش کردن به طور مداوم آثار بسیار زیاد و خوبی روی سلامتی دارد و به شما کمک می کند که بتوانید با انجام تمرینات مداوم و داشتن برنامه ای منظم به وزن مناسبی برسید. نتایج علمی به وضوح اثبات کرده اند که ورزش منظم روی قاعدگی های دردناک بسیار تاثیر گذار است.

هفتاد دانشجویی که از قاعدگی های دردناک رنج می بردند، در تحقیقی شرکت کردند. آنها 30 دقیقه ایروبیک برای 3 بار در هفته به مدت 8 هفته تمرین می کردند. در نیتجه پس از اینمدت این خانم ها اعلام کردند که دردهای آنها در زمان قاعدگی کاهش پیدا کرده است.

از زنجبیل در پخت و پز خود استفاده کنید

زنجبیل را به عنوان درمانی خانگی برای تنظیم دوره های قاعدگی می شناسند. به نظر می رسد این ماده فواید دیگری هم برای پریودی داشته باشد. نتایج مربوط به پژوهش روی 92 نفر با خونریزی های شدید نشان داد که استفاده از زنجبیل توانسته میزان خونریزی را کاهش دهد.

مصرف 750 تا 2000 میلی گرم پور زنجبیل در 3 تا 4 روز اول پریودی می تواند دردهای قاعدگی را تقلیل دهد. یک تحقیق دیگر نشان داد که مصرف زنجبیل برای 7 روز قبل از پریودی می تواند در بهبود روحیه و علائم فیزیکیو قبل از قاعدگی موثر واقع شود.

هشت درمان خانگی علمی برای تنظیم قاعدگی
هشت درمان خانگی علمی برای تنظیم قاعدگی

کمی دارچین به غذایتان بیفزایید

دارچین می تواند برای بهبود احوالات افرادی که پریود شده اند، موثر باشد. تحقیقی در سال 2014 نشان داد که دارچین پریودی را تنظیم می کند و درد حاصل از قاعدگی را تا حدودی بهتر کند و خونریزی را کاهش دهد.

ویتامین را بطور روزانه مصرف کنید

تحقیقی که در سال 2015 دزهای پایین ویتامین دی را با قاعدگی های نامنظم مرتبط دانسته است. به عبارت دیگر، ویتامین دی می تواند پریودی را تنظیم کند.  از طرف دیگر، ویتامین دی فایده های دیگری هم دارد مثل کاهش احتمال ابتلا به بیماری ها، کاهش وزن و تقلیل افسردگی.

ویتامین دی را می توان به برخی غذاها اضافه کرد مثل شیر و محصولات لبنی دیگر. از سوی دیگر، ویتامین دی را می توان از طریق آفتاب هم دریافت کرد. ویتامین های مختلف از رده ب هم می توانند پریودی را تنظیم نمایند. این نوع ویتامین ها علائم مربوط به دردهای شدید پیش از قاعدگی را تا حدودی تسکین دهند. تحقیقی ثابت کرد که زنانی که ویتامین دی به طور کافی دریافت کرده اند کمتر در معرض ابتلا به PMS یا همان دردهای پیش از پریودی بودند. از سوی دیگر، تحقیقی که سال 2016 انجام گرفت ثابت کرد زنانی که 40 میلی گرم ویتامین ب 6 و 500 میلی گرم کلسیوم را به طور روزانه دریافت کرده اند، کمتر به این مشکل دچار شده اند.

سرکه سیب را روزانه بنوشید

نتایج تحقیقی که در سال 2013 صورت گرفت این را نشان داد که نوشیدن روزانه 15 میلی لیتر سرکه سیب می تواند به تنظیم قاعدگی بانوان کمک کند. مصرف این ماده در ضمن به خانم ها کمک می کند که بتوانند به وزن ایده آلشان برسند و میزان قند و انسولین خون را هم کاهش می دهد.

سرکه سیب ذاتا طعمی تلخ دارد و خیلی از افراد تمایلی به نوشیدن آن ندارند. اگر از نوشیدن آن به طور طبیعی اکراه دارید، می توانید کمی آب به همراه یک قاشق غذاخوری عسل به آن بیفزایید.

آناناس بخورید

آناناس را تحت عنوان درمانی خانگی می شناسیم. شایان ذکر است که این ماده شامل بروملین می باشد. بروملین در واقع آنزیمی است که دیواره رحم را نرم کرده و دوره های پریودی را تنظیم می گرداند. این ماده ضد التهاب و تسکین دهنده درد قاعدگی است. حدودا 80 گرم مصرف آناناس را تحت عنوان مصرف یک وعده میوه به حساب می اوریم. در واقع، پزشکان این طور به ما توصیه می کنند که روزانه 80 گرم میوه، که برابر است با یک وعده، حتما میوه بخوریم.

در هر حال، اگر با بی نظمی هایی در چرخه پریودیتان مواجه شدید آن را حتما با دکتر الهام امام جمعه، جراح و متخصص زنان فلوشیپ و جراحی زیبایی زنان  در میان بگذارید. باید این را هم بدانید که با تغییر سبک زندگی و غذاهای مصرفی می توانید آرامش را در طی چرخه های پریودی به خودتان هدیه دهید.

بیشتر بخوانید
عادت ماهیانه قاعدگی منظم کردن عادت ماهیانه

اشتراک گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

*

پیشنهاد سایت com.لابیاپلاستی

Call Now ButtonCall Now Button Call Now ButtonCall Now Button