نکاتی برای حفظ سلامت واژن و همراه تمریناتی برای شادابی واژن - لابیاپلاستی

com.لابیاپلاستی

راهنمای جراحی زیبایی زنان و زیبایی واژن

نکاتی برای حفظ سلامت واژن و همراه تمریناتی برای شادابی واژن

سلامت واژن دراین مقاله می خوایم درباره نکاتی صحبت کنیم که انجام انها به سلامت واژن شما کمک می کند . همچنین تمریناتی و راهکار هایی که واژن را شاداب می کند .

نکاتی برای حفظ سلامت واژن
68

سلامت واژن نکته کلیدی است که باید به دقت توجه داشت اما ابتدا باید این نکته را هم دانست که به عقیده پزشکان مشهور دنیا، اولین اشتباهی که هر زنی مرتکب می شود اینست که به تمام قسمت های اندام تناسلی خود نام واژن را می دهد! یکی از این پزشکان با تعجب اذعان می دارد که: «وقتی می بینم خانم ها تا چه حد درباره آناتومی بدن خودشان اشتباه می کنند، واقعا شگفت زده می شوم». در اینجا می توانیم به جرئت بگوییم که این موضوع تمامی آنها را شامل می شود و اکثرا تمامی بانوان با این عدم آگاهی مواجه هستند که باید دانش خود را حداقل درباره بدن خودشان بالاتر ببرند.

آنها فکر می کنند که به هرقسمتی می توانند بگویند واژن ولی حقیقت اینست که هر بخشی با دیگری تفاوت و عملکرد خاص خودش را دارد. واژن به سان لوله ایست که مجرای دهانه رحم را به فرج (قسمت بیرونی اندام تناسلی بانوان) متصل می نماید. فرج همان قسمتی است که بخش های بیرونی وجود دارند که نام های آن ها لابیا ماژورا، لابیا مینورا،کلیتوریس و مجرای ادرار می باشد.

حال که مختصری با این اندام ها آشنا شدیم، می خواهیم چند نکته را به بانوان محترم متذکر شویم که برای حفظ سلامت واژن خود ضروری است از آن ها مطلع شوند.

1. ترشحات واژن شما آنقدرها هم عجیب نیست

شاید احساس کنید که ترشحات واژن تان بیش از حد و زیاد به نظر برسد، ولی بیهوده خود را پریشان نکنید. میزان این ترشحات بسته به چرخه قاعدگی شما می تواند تغییر کند. در میانه این چرخه این ترشحات سفید رنگ و تا حدودی چسبناک افزایش می یابد. حضور همین ترشحات حرکت اسپرم را در واژن، سپس دهانه و در نهایت به سمت رحم تسهیل می کند. بنابراین از روی همین نشانه می توانید متوجه شوید که این، زمان باروری رحم شماست: ترشحات شما حجیم تر و چسبنده تر می شوند.

ولی اگر دیدید که ترشحات شما مثل تکه های پنیر بزرگ است، باید نگران شوید چون نشانه عفونت می باشد. اگر هم خاکستری رنگ باشد و بویی شبیه به بوی ماهی بدهد، نشان دهنده رشد باکتری است. ترشحات بسیار حجیم سبز، زرد و یا حاکستری رنگ هم از عفونت جنسی خبر می دهد که در صورت بروز این عارضه باید حتما با دکتر مشورت کنید.

2. مثل قدیم دیگر قوی نیستم

بیش از 40 درصد بانوان از مشکل جمع شدگی دیواره های واژن رنج (POP) می برند، بدین معنا که دیواره های واژن آن ها به سمت قسمت بیرونی فرج جمع می شود. به همین دلیل، آن ها به حدی پریشان می شوند که حتی نمی توانند این موضوع را با پزشک خود مطرح کنند. کسی که از این POP رنج می برد ممکن است به هنگام مقاربت در ناحی واژن بسیار درد بکشد. ریسک هایی که در این میان وجود دارد، می تواند شامل حاملگی، زایمان، افزایش سن و سیگار کشیدن باشد.

نکاتی برای حفظ سلامت واژن
نکاتی برای حفظ سلامت واژن

3. واژن خود را شستشو ندهید

واژن شما به طور حتم چنین چیزی را دوست ندارد. چون نه تنها PH این ناحیه پس از انجام شستشو تغییر می کند، بلکه احتمال بروز عفونت هم بالا می رود. واژن شما بدون انجام این کار به خودی خود تمیز است و کثیف هم نیست که مدام بخواهید آن را تمیز کنید. پزشکان پیشنهاد می دهند که برای این کار از صابون ملایم و آب استفاده کنید.

4. تمرینات کگل مناسب هستند ولی نه برای همه

 بسیاری از مردم فکر می کنند که این تمرینات را باید در حین حاملگی و یا دوران نگهداری از نوزاد انجام دهند. تحقیقات پزشکان ثابت کرده است که انجام این تمرینات به طور مداوم و نه فقط در این دوران می تواند به سلامت و قدرتمند شدن مثانه و واژن کمک کند. این تمرینات می تواند استرس ناشی از بی اختیاری ادرار را هم از بین ببرد.

برای انجام تمرینات کگل، ماهیچه های بیرونی اندام تناسلی خود را مانند وقتی که انگار حین ادرار جلوی خود را گرفته اید، به مدت 3 ثانیه نگه دارید، سپس برای 3 ثانیه آن را رها سازید. این کار را برای 12 بار انجام دهید.

ممکن است ماهیچه های اندام تناسلی برخی از خانم ها بیش از حد محکم و سفت باشد؛ بنابراین باید با فیزیوتراپیست خود مشورت نمایند چون این تمرینات ممکن است وضعیت آنها را وخیم تر کند.

5. حین استفاده از تامپون این اشتباه را انجام ندهید

همه شما بعد از گذاشتن تامپون دستان خود را می شویید، ولی قبل از آن چطور؟ دستان کثیف شما می تواند تامپون را آلوده کند و قرار است که این تامپون به مدت 4 تا 8 ساعت در واژن شما بماند. ممکن است PH تغییر کرده و میزان بروز عفونت افزایش یابد. بعد از مدفوع کردن حتما تامپون خود را عوض کنید.

6. از لباس زیر نخی استفاده کنید

واژن شما احتیاج دارد که هر از گاهی تنفس کند. بنابراین به یاد داشته باشید که از لباس زیرهای نخی و آزاد استفاده کنید. پزشکان به کسانی که عفونت دارند پیشنهاد می دهند که موقع خواب لباس زیر به تن نداشته باشند تا این محیط بتواند کمی تنفس کند.

7. ظاهر واژن شما با افزایش سن تغییر می کند

همانطور که بقیه اعضای بدنتان با افزایش سن ممکن است تغییر کنند، این اتفاق برای واژن شما هم پیش می آید. وقتی که در دومین دهه زندگیتان هستید، رنگ آن روشن تر است. در سومین دهه به دلیل حاملگی و یا افزایش سن باعث می شود که رنگ این ناحیه تیره گردد.

در 40 سالگی و بالاتر، میزان استروژن کاهش یافته و PH واژن را دستخوش تغییر می کند؛ در نتیجه دیواره ها نازک تر و این ناحیه به طور کلی خشک تر می گردد.

بیشتر بخوانید
ترشحات واژن جوان سازی واژن دوش واژن لابیا واژن

اشتراک گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

*

پیشنهاد سایت com.لابیاپلاستی

Call Now ButtonCall Now Button Call Now ButtonCall Now Button