خونریزی بعد از عمل لابیاپلاستی . علت خونریزی و درمان آن - لابیاپلاستی

com.لابیاپلاستی

راهنمای جراحی زیبایی زنان و زیبایی واژن

خونریزی بعد از عمل لابیاپلاستی . علت خونریزی و درمان آن

عمل لابیاپلاستی که گاهی به صورت لابیاپلاستی نیز خوانده می شود از جمله عمل های حساس مربوط به زنان است. این عمل به شکل عمده با هدف زیبایی ناحیه تناسلی انجام می شود. باید توجه داشته باشیم که این عمل در بخش حساسی از بدن انجام می شود و همین موضوع باعث می شود که لابیاپلاستی عمل مهمی به شمار رود که نباید آن را سرسری گرفت.

خونریزی بعد از عمل لابیاپلاستی . علت خونریزی و درمان آن
152

ناحیه لابیا رگ ها و عروق مهمی دارد که باید به شکل مناسب با آن ها رفتار شود همینطور اعصاب بسیار زیادی در این منطقه مشاهده می شوند که ظرافت عمل بیشتر از پیش می شود. موارد بالا باعث می شود تا تنها جراحان زبده و ماهر از پس این عمل مشکل بربیایند و بیمار نباید خود را به دست هر پزشکی بسپارد. چرا که در صورت اشتباهات از سوی کادر پزشکی، ممکن است عواقب جبران ناپذیری برای شخص پیش بیاید که از جمله آن ها می توان به عدم قرینگی ظاهری لابیاها و یا بدتر از آن از بین رفتن حس جنسی در ناحیه لابیا ها اشاره کرد.

یکی از مواردی که کاندیدهای این عمل از آن ابراز نگرانی می کنند، موضوع خونریزی بعد از انجام این عمل است. موضوع خونریزی بسیار جدی است اما نباید چندان نگران آن بود چرا که قابل کنترل می باشد و برای بسیاری از بیماران پیش خواهد آمد و به طور کلی خونریزی بعد و یا در حین عمل لابیاپلاستی امری طبیعی است.

اگر از مراحل این عمل آگاه باشید می دانید که پزشک با استفاده از لیزر مونالیزا اقدام به برش قسمت های مربوطه می کند. اما نکته ای که شاید بسیاری از افراد به آن توجه نکرده باشند این است که فاکتورهای بسیاری باید قبل از عمل توسط پزشک بررسی شوند که از جمله ان ها می توان به فاکتورهای انعقادی خون اشاره کرد که پزشک ملزم به چک کردن آن ها است. در صورت داشتن مهارت کافی توسط پزشک و دانش بالای و خونریزی در این عمل قابل کنترل خواهد بود و به هیچ وجه جای نگرانی برای آن وجود ندارد.

خونریزی در حین عمل و کنترل آن برعهده پزشک است و از دست بیمار خارج می باشد. اما چیزی که تماماً به بیمار بازمیگردد مراقبت های بعد از عمل است. ممکن است شما نیز پیشتر این عمل را انجام داده باشید و د حال حاضر دچار خونریزی شده باشید و یا نگران بروز خونریزی بعد از عمل پیش روی خود هستید.

در ادامه به بررسی این معضل خواهیم پرداخت و نکات مهمی که بیمار باید رعایت کند را نام خواهیم برد. توجه داشته باشید که شایعات مربوط به این عمل عمدتاً صحت ندارند و بهتر است برای نهایی کردن تصمیم خود راجع به این عمل با یک پزشک متخصص مشورت کرده و با توجه به معاینات و آزمایشات پزشک در این باره تصمیم بگیرید.

علت خونریزی بعد لابیاپلاستی چیست؟

اصلی ترین نکته ای که باعث خونریزی بعد از انجام عمل لابیاپلاستی می شود آسیب رسیدن به بخیه هاست . اما قضیه به این سادگی نیز تمام نخواهد شد و موارد بسیاری در این امر مؤثر اند که به آن ها اشاره خواهیم داشت:
 بخیه زدن اشتباه؛ بخیه زدن اشتباه توسط پزشک می تواند باعث خونریزی هایی پس از انجام عمل شود.

  •  وارد شدن فشار به دلیل نشستن های طولانی مدت، بیمار باید به گونه ای بنشیند که فشاری بر روی بخیه ها وارد نشود البته این دوران بسیار سریع سپری خواهد شد و در چند روز اول دوران نقاهت این موضوع باید رعایت شود.
  •  بلند کردن جسم سنگین؛ یکی دیگر از کار هایی که بر لابیا ها و بخیه ها فشار وارد می کند، بلند کردن اجام سنگین است که در نتیجه باعث خونریزی خواهد شد.
  •  انجام فعالیت های فیزیکی؛ فعالیت های فیزیکی سبک از جمله مواردی هستند که ممکن است پزشک به شما توصیه کند اما فعالیت های فیزیکی سنگین قطعاً به روند بهبودی شما آسیب خواهند زد و حتی ممکن است باعث خونریزی شوند
  •  اعمال هرگونه فشار مکانیکی شدید؛ واضح است که هرگونه فشار فیزیکی به منطقه عمل می تواند باعث خونریزی شود پس شخص باید از داشتن روابط جنسی اجتناب کند و در حین شست وشو و … نیز بسیار با احتیاط عمل کند.
  • عدم استفاده به موقع از ترمیم کننده؛ پمادهای ترمیم کننده می توانند روند بهبودی بیمار را تسریع کنند و از خونریزی بعد از عمل جلوگیری به عمل آیند.
  •  عفونت؛ رعایت نکات بهداشتی و مصرف به موقع قرص ها بعد از عمل می تواند از بروز عفونت جلوگیری کند.
  •  یبوست؛ یبوست نیز می تواند باعث فشار بر روی بخیه ها شود. بهتر است پیش از عمل روده های خود را تخلیه کنید و سعی کنید رژیم غذایی خود را به گونه ای تنظیم کنید که دچار این مشکل نشوید.
خونریزی بعد از عمل لابیاپلاستی . علت خونریزی و درمان آن
خونریزی بعد از عمل لابیاپلاستی . علت خونریزی و درمان آن

درمان خونریزی بعد لابیاپلاستی ممکن است؟

برای درمان این مشکل باید به پزشک مراجعه کرد و درمان های خانگی و مواردی از این دست قابل انجام نیستند. باید در صورت بروز مشکلاتی از این دست پزشک را در جریان بگذارید و از اعمال خودسرانه جلوگیری کنید. بخیه هایی که در ناحیه لابیا ها به کار گرفته می شود به طور کلی با دیگر بخیه ها متفاوت است و باید به شکلی جدی با انها برخورد شود.

بخیه زدن در ناحیه لابیا ها از دست پزشکان عمومی و پرستارها خارج است و امری تخصصی است که حتی بسیاری از پزشک های زنان نیز از انجام ان معذور اند. ممکن است در صورت به کار گرفتن بخیه های اشتباه رد آن بر روی ناحیه باقی بماند، از این جهت باید پزشک ماهری انتخاب شود و نهایت سعی بیمار به کار گرفته شود تا عوارض بعد از عمل نظیر خونریزی پیش نیایند.

هدف از این مطلب نگران کردن بیمار نبوده است و بیشتر جنبه آگاهی دهی داشته است . نباید چندان نگران باشید و استرس خونریزی را داشته باشید. در مواردی ممکن است به صورت جزئی و یا به شکل خونابه ترشحاتِ خونی از ناحیه لابیا ها نیز پیش بیاید که قابل صرف نظر کردن است. اگر خونریزی شما شدید بود و با درد همراه بود باید آن را جدی بگیرید. خونریزی شدید در این ناحیه باعث ضعف جسمی فرد خواهد شد چرا که ناحیه دارای عروق بسیار زیاد است.

چیزی که باید به آن توجه کنید این است که پزشک تأثیر بسیاری در جلوگیری از عوارض بعد از عمل خواهد داشت. پزشک ملزم است که توضیحات کامل را به بیمار بدهد و بایدها و نبایدهای مربوط به دوران نقاحت به بیمار گوش زد کند تا از بروز هرگونه مشکلی پیشگیری به عمل آید. اگر شما نیز مایل به انجام این عمل جراحی هستید می توانید نزد دکتر الهام امام جمعه با بهترین شیوه های درمانی به انجام عمل لابیاپلاستی بپردازید.

بیشتر بخوانید
ترشحات واژن تنگ کردن لابیا تنگ کردن واژن تنگ کردن واژینال لابیا لابیاپلاستی لبه های واژن واژینوپلاستی

اشتراک گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

*

پیشنهاد سایت com.لابیاپلاستی

Call Now ButtonCall Now Button Call Now ButtonCall Now Button