چطوری تست بارداری را در منزل بکار ببریم ؟ - لابیاپلاستی

com.لابیاپلاستی

راهنمای جراحی زیبایی زنان و زیبایی واژن

چطوری تست بارداری را در منزل بکار ببریم ؟

چطوری تست بارداری را در منزل بکار ببردیم ؟

تست بارداری خانگی با تشخیص وجود هورمون hCG (گنادوتروپین جفتی انسان) در ادرار خانم عمل می کند. هورمون hCG که به عنوان هورمون بارداری شناخته می شود، فقط در زنان باردار وجود دارد. تست بارداری خانگی در اکثر داروخانه‌ها و بصورت آنلاین در دسترس است. برای استفاده از تست های بارداری در منزل، ابتدا راهنمای مرحله به مرحله را بخوانید.

پادکست :

در صورتی که به هر نحوی نمی‌توانید مقاله را مطالع کنید ما شما را به گوش دادن پادکست آن دعوت می‌کنیم

بخش 1

قبل از انجام تست

تست بارداری در منزل را خریداری کنید.

گام 1 . تست بارداری در منزل را خریداری کنید. در بازار مارک های مختلفی از تست های بارداری وجود دارد، اما مهم نیست که کدام مارک را انتخاب می کنید. تمام تست های بارداری در منزل به یک روش یعنی با تشخیص میزان هورمون hCG در ادرار شما کار می کنند. هنگام خرید تست بارداری، تاریخ انقضای روی جعبه را بررسی کنید و مطمئن شوید که جعبه کاملاً سالم و بدون پارگی باشد، زیرا این موارد می تواند نتیجه تست شما را تحت تأثیر قرار دهد. اگر قصد دارید در مراحل اولیه آزمایش کنید، سعی کنید مارکی را خریداری کنید که دو نوار تست را در جعبه در اختیار شما قرار دهد. اگر اولین بار نتیجه منفی گرفتید، می توانید یک هفته صبر کنید و سپس دوباره تلاش کنید. • برخی از کارشناسان از خرید تست بارداری از فروشگاههای بزرگ با گردش مالی بالا حمایت می کنند اما شما می توانید در عوض خرید از این فروشگاهها که تست هایشان ماهها در قفسه‌ها مانده، تست های جدیدی خریداری کنید. به همین ترتیب، اگر چندین ماه تست حاملگی را در خانه نگهداری کردید، آن را بیرون بیاندازید و یک تست جدید بخرید، به خصوص اگر آن را در جایی گرم یا مرطوب نگه داشته اید، زیرا شرایط نگهداری می تواند نتایج تست را تحت تاثیر قرار دهد. • برخی از مارک‌ها ادعا می کنند که می توانند بارداری را یک روز بعد از تاخیر پریود شما یا حتی زودتر از آن تشخیص دهند. در صورتی که ممکن است این تست‌ها به اندازه کافی حساس باشند تا سطوح مختلف hCG در ادرار را تشخیص دهند، اما ممکن است برای اندازه گیری سطوح hCG در بدن فرد باردار خیلی زود باشد. در این حالت، شما حتی اگر واقعاً باردار هم باشید ممکن است تست نتیجه منفی را نشان دهد. • بسیاری از تست های بارداری داروخانه‌ها که مارک های معمولی دارند در واقع در همان کارخانه های با مارک های بزرگ تولید می شوند و از همان فناوری استفاده می کنند. بنابراین در مورد کیفیت مارک های معمول نگران نباشید و در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

دستورالعمل‌ها را با دقت بخوانید.

گام 2 . بهترین زمان تست گرفتن. اکثر کارشناسان توصیه می کنند، انجام آزمایش بارداری در خانه حداقل یک روز پس از تاخیر در پریود باشد، اگرچه بهترین زمان انجام تست، یک هفته بعد از تاخیر در پریود است. ممکن است این انتظار کشیدن برای هنگامی که اضطراب دارید بدانید باردار هستید، سخت باشد، اما صبر کردن و تاخیر در انجام آزمایش می تواند منجر به دقت بالاتری در تست شود، زیرا میزان hCG در زنان باردار به سرعت افزایش می یابد. • hCG در بدن زن بعد از لانه گزینی تخمک بارور شده در رحم تولید می شود. لانه گزینی تخمک بارور شده معمولاً در روز ششم یا حدوداً در روز ششم بعد از لقاح اسپرم و تخمک اتفاق می افتد. به همین دلیل است که اگر خیلی زود آزمایش را انجام دهید، حتی اگر باردار هم باشید، تست بارداری خانگی نتیجه منفی را نشان می دهد. • بهتر است تست بارداری اول صبح انجام شود، زیرا ادرار شما، صبح‌ها بالاترین غلظت را دارد و سطح hCG در بالاترین حد است. • به عنوان یک قاعده یا اگر پریودهای نامنظمی دارید، باید 3 هفته پس از رابطه جنسی منتظر بمانید سپس آزمایش بارداری را انجام دهید. اما اگر عجله دارید، بیشتر تست‌ها بعد از 2 هفته هم عمل می کنند (تقریباً در زمان پریود).

دستورالعمل‌ها را با دقت بخوانید.

گام 3 . دستورالعمل‌ها را با دقت بخوانید. اگرچه اکثر تست های ادرار خانگی تقریباً یکسان است، پیروی از دستورالعمل های سازنده بسیار مهم است. ممکن است ویژگی های تست های بارداری متفاوت باشد، مانند روش جمع آوری ادرار، مدت زمان ادرار کردن بر روی نوار و نمادهای مورد استفاده برای نشان دادن باردار بودن یا منفی بودن تست. • بهتر است قبل از استفاده، خود را با نمادهای آن آشنا کنید، زیرا شما که نمی خواهید وقتی نتیجه آزمایش را دیدید، با اضطراب تلاش کنید در مورد دستورالعمل‌ها بیشتر بدانید. • در صورت وجود هرگونه سؤال یا نگرانی در مورد روش انجام تست یا خود محصول، باید توسط شماره تلفن رایگانی که در جعبه یا دستورالعمل‌ها وجود دارد با آنها تماس بگیرید.

خودتان را آماده کنید.

گام 4 . خودتان را آماده کنید. انجام تست حاملگی در منزل می تواند تجربه استرس آوری باشد، به خصوص وقتی که با اضطراب منتظر نتیجه ی دلخواه خود باشید. تست را به تنهایی انجام دهید و زمانی که لازم دارید را به خودتان اختصاص دهید، شریک زندگی یا یک دوست نزدیک شما در خارج از درب حمام بایستید تا باهم صحبت کنید. دستان خود را با آب گرم و صابون بشویید، سپس نوار تست را از بسته بندی دربیاورید.

بخش 2

تست را انجام دهید

بخوانید، آماده باشید و انجام دهید.

گام 1 . بخوانید، آماده باشید و انجام دهید. بسته به نوع تست، روی توالت بنشینید و یا بر روی نوار آزمایش یا در فنجان پلاستیکی کوچکی، ادرار کنید. شما باید سعی کنید از نمونه میانی استفاده کنید، این بدان معنی است که قبل از جمع آوری ادرار در فنجان یا قبل از استفاده از نوار، باید ابتدا کمی ادرار کنید و سپس از ادرار بعنوان نمونه استفاده کنید. • اگر لازم بود که مستقیما بر روی نوار ادرار کنید، حتماً دستورالعمل‌ها را با دقت دنبال کنید. آزمایشات را با دقت انجام دهید، شما باید مدت بسیار مشخص مثلاً دقیقاً 5 ثانیه بر روی نوار ادرار کنید، نه بیشتر و نه کمتر. در صورت لزوم از یک کرنومتر استفاده کنید تا در محاسبه زمان لازم به شما کمک کند. • هنگام ادرار کردن بر روی نوار، اطمینان حاصل کنید که انتهای جاذب نوار را در جریان ادرار قرار دهید و آن را بچرخانید تا روزنه نمایش به سمت بالا قرار گیرد.

از قطره چکان استفاده کنید تا مقدار کمی ادرار را روی نوار آزمایش قرار دهید.

گام 2 . از قطره چکان استفاده کنید تا مقدار کمی ادرار را روی نوار آزمایش قرار دهید. این فقط برای روش لیوان پلاستیکی لازم است. ادرار را درون محل مشخص شده روی نوار بچکانید. از طرف دیگر، در برخی از مارکها نیاز است که انتهای جاذب نوار آزمایش را در ادرار جمع آوری شده فرو کنید. نوار را برای 5 تا 10 ثانیه یا مدت زمان ذکر شده در دستورالعمل‌ها در لیوان نگه دارید.

تا زمان مشخص شده، صبر کنید.

گام 3 . تا زمان مشخص شده، صبر کنید. نوار آزمایش را روی یک سطح تمیز و مسطح قرار دهید که روزنه نتیجه رو به بالا باشد. زمان انتظار به طور معمول بین 1 تا 5 دقیقه است، اگرچه برخی در آزمایش‌ها ممکن است 10 دقیقه طول بکشد تا نتیجه دقیق حاصل شود. برای پیدا کردن مقدار زمان لازم برای مشخص شدن نتیجه آزمایش، به دستورالعمل‌ها مراجعه کنید. • سعی کنید در طول مدت انتظار به نوار خیره نشوید. زیرا به نظر می رسد زمان کندتر می شود و شما مضطرب تر خواهید شد. • کاری انجام دهید تا حواس خود را پرت کنید، مانند خوردن یک لیوان چای یا انجام برخی حرکات کششی یا ورزش. • برخی از نوارها نمادی از تایمر یا خط کم رنگی دارند تا نشان دهد که این تست کار می کند. اگر قرار است نوار تست شما این عملکرد را داشته باشد و چیزی روی صفحه ظاهر نشود، به احتمال زیاد تست شما به درستی کار نمی کند و باید از تست دیگری استفاده کنید.

نتایج را بررسی کنید.

گام 4 . نتایج را بررسی کنید. پس از گذشت مدت زمان ذکر شده در دستورالعمل، نتایج آزمون را بررسی کنید. نمادهای مورد استفاده برای نشان دادن اینکه شما باردار هستید در تست های مختلف، متفاوت است؛ بنابراین اگر مطمئن نیستید دستورالعمل‌ها را دوباره بخوانید. اکثر تست های بارداری خانگی بر روی صفحه نمایش دیجیتال چیزی مانند علامت به اضافه یا منفی، تغییر رنگ کد شده یا کلمات "باردار" یا "باردار نیست" استفاده می کنند. • بعضی مواقع فقط یک خط یا نماد روی صفحه نمایش نشان داده می شود. اگر این اتفاق بیفتد، باید نتیجه تست خود را مثبت در نظر بگیرید زیرا این نشان می دهد که hCG در ادرار وجود دارد. مثبت-منفی بسیار نادر است. • اگر نتیجه مثبت بود: برای تأیید بارداری باید با پزشک خود ملاقات کنید. معمولاً پزشک از آزمایش خون استفاده می کند. • اگر نتیجه منفی بود: یک هفته دیگر صبر کنید و اگر هنوز پریود شما شروع نشده باید دوباره تست را انجام دهید. منفی کاذب بسیار رایج است، به خصوص اگر تاریخ تخمک گذاری تان را اشتباه محاسبه کرده باشید و خیلی زود آزمایش را انجام داده باشید. به همین دلیل است که بسیاری از تست های بارداری خانگی، دو نوار تست دارند. اگر آزمایش دوم هم منفی بود، با پزشک خود ملاقات کنید تا بفهمید که آیا مشکل دیگری وجود داشته که موجب تاخیر در قاعدگی شما شده و باعث بوجود آمدن علائم بارداری شده.

بیشتر بخوانید
بارداری تست بارداری تست حاملگی

اشتراک گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

*

پیشنهاد سایت com.لابیاپلاستی

Call Now ButtonCall Now Button Call Now ButtonCall Now Button