مراقبت های لازم قبل از لابیاپلاستی و کارهایی که باید انجام بدهید - لابیاپلاستی

com.لابیاپلاستی

راهنمای جراحی زیبایی زنان و زیبایی واژن

مراقبت های لازم قبل از لابیاپلاستی و کارهایی که باید انجام بدهید

پیش از عمل لابیاپلاستی می بایست مراقبت هایی از طرف فرد انجام گیرد تا شخص مورد نظر چه در زمان جراحی و چه بعد از جراحی دچار مشکل بخصوصی نشود.

مراقبت های لازم قبل از لابیاپلاستی و کارهایی که باید انجام بدهید
113

لابیاپلاستی نام یک عمل زیبایی است که بر روی لیباها انجام می شود. با این که این عمل زیبایی برای زیباسازی لیباها و اصلاح فرم دستگاه تناسلی زنان استفاده می شود ولی تعداد بسیاری از زنان وجود دارند که به علت بزرگی لابیاهای خود دچار با ناراحتی و درد و عدم اعتماد به نفس روبرو هستند.

درنهایت اگر عمل لابیاپلاستی به درستی انجام شود می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی بهبود روابط جنسی و شکل ناحیه ژنیتال و افزایش اعتماد به نفس فرد خواهد داشت. به طور کلی لابیاپلاستی یک عمل بسیار حساس و مهم به حساب می آید که نیازمند جراحی با سطح مهارت بالا است به گونه ای که بسیاری از جراحان زیبایی زنان نیز قادر به انجام عمل نیستند. از طرفی دیگر همکاری بیمار با جراح در پروسه انجام این عمل زیبایی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

دو عامل بسیار مهم در نتیجه پایانی جراحی لابیاپلاستی

  • مهارت جراح
  • همکاری بیمار

در ادامه با ما در سایت لابیاپلاستی خانم دکتر الهام امام جمعه، جراح و متخصص زنان فلوشیپ و جراحی زیبایی زنان، همراه باشید تا شما را با تمام نکات مربوط به مراقبت های قبل عمل لابیاپلاستی آشنا کنیم.

مراقبت های لازم در یک ماه مانده به جراحی لابیاپلاستی

1- معاینه پاپ اسمیر

در تست پاپ اسمیر، پزشک فرد را در مورد وجود عفونت های ژنیتال و واژینال مورد بررسی قرار می دهد. اگر شما مبتلا به هرگونه عفونتی هستید می بایست به سرعت در پی درمان خود باشید چرا که اگر عمل لابیاپلاستی انجام دهید و در همان زمان دارای عفونت باشید، این احتمال وجود دارد که پس از گذشت مدت زمانی دچار عفونت شوید که این مشکل در نهایت موجب تغییر نتیجه عمل لابیاپلاستی خواهد شد.

2- تبخال تناسلی

اگر دارای تبخال تناسلی هستید از همان ابتدا پزشک خود را آگاه کنید و تا زمانی که این زائده ها از بین نرفته اند نباید زیر تیغ جراحی بروید.

3- زگیل تناسلی

اگر دارای زگیل تناسلی هستید می بایست پیش از عمل به درمان زگیل تناسلی خود به وسیله ی لیزر، کرایوتراپی و … اقدام کنید.

4- حساسیت های پوستی

معمولا بعضی از افراد دارای پوست حساسی هستند. بنابراین این افراد در بازه یک ماه مانده به عمل لابیاپلاستی باید از مالیدن هر گونه کرم، پماد، لوسیون و . . . بر روی نواحی تناسلی و اطراف آن خودداری کنند.

5- کرم های سفید کننده و دارای هیدروکینون

استفاده از کرم های سفیدکننده که حاوی هیدروکینون هستند باعث می شود که پوست بسیار حساس شود. علاوه بر این برخی از افراد از موادی همچون صابون ها و کرم های گیاهی، هندی و پاکستانی و . . . مصرف می کنند که این مواد نیز باعث نازک شدن و حساس شدن پوست خواهند شد. بنابراین تا یک ماه پیش از عمل لابیاپلاستی به هیچ وجه از این مواد که باعث حساس شدن پوست خواهند شد، استفاده نکنید.

6- توجه به دوره قاعدگی

حتما به این نکته توجه کنید که عمل لابیاپلاستی شما می بایست بعد از دوره قاعدگی شما انجام شود و حداقل چهار روز پس از دوره قاعدگی شما این عمل انجام شود.

مراقبت های لازم قبل از لابیاپلاستی و کارهایی که باید انجام بدهید
مراقبت های لازم قبل از لابیاپلاستی و کارهایی که باید انجام بدهید

مراقبت های لازم در هفته پایانی پیش از عمل لابیاپلاستی

هرچه قدر به تاریخ جراحی نزدیکتر می شویم، بر میزان مراقبت های قبل لابیاپلاستی نیز افزوده خواهد شد. در ادامه لیستی از اقداماتی که باید در بازه زمانی یک هفته مانده به جراحی لابیاپلاستی انجام داد، مشاهده می کنید:

1. عدم مصرف دخانیات

مصرف دخانیات تاثیر بسیار بدی بر خون و سلامتی ما دارد و در نتیجه توصیه شده یک ماه قبل از عمل فرد از مصرف دخانیات خودداری کند و اگر این کار برای او بسیار دشوار باشد پس به طور قطع از یک هفته مانده به عمل لابیاپلاستی از مصرف هرگونه دخانیات خودداری کند.

2. عدم مصرف نوشیدنی های الکلی

به طور قطع نوشیدنی های الکلی در گروه تهدیدکنندگان سلامتی به شمار می آیند و در نتیجه توصیه می شود که از مصرف نوشیدنی های الکلی در هفته ی پایانی پیش از عمل خودداری کنید.

3. عدم مصرف برخی داروها      

مصرف داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی و رقیق کننده خون پیش از عمل ممکن است موجب خونریزی هنگام عمل لابیاپلاستی شود پس از مصرف این داروها، حداقل تا پیش از یک هفته مانده به عمل خودداری کند. البته بهتر است در خصوص داروهایی که مصرف می کنید به پزشک خود اطلاع دهید تا او برای شما تصمیمات لازم را بگیرد.

4. عدم وجود یبوست

اگر دچار یبوست شده اید می بایست این مشکل را رفع کرده یا این که از پزشک خود بخواهید برای شما دارویی تجویز کند که باعث از بین رفتن یبوست شما شود.

5. عدم برقراری رابطه جنسی

در بازه زمانی یک هفته مانده به عمل و حداکثر سه روز مانده به عمل از برقراری رابطه جنسی خودداری کنید.

6. نرفتن به استخر

در هفته پایانی پیش از عمل از  نشستن داخل وان حمام و یا رفتن به استخر خودداری کنید و تلاش کنید در این مدت بهداشت ناحیه تناسلی خود را حفظ کنید تا بعدا برای شما مشکلی به وجود نیاید.

7. تست بارداری

در زمان حاملگی یک زن، امر خونرسانی به اندام های لگنی و به طور کلی ناحیه لگنی با افزایش روبرو می شود بنابراین می بایست شخص آزمایش داده و از بارداری خود آگاه شود چرا که به هیچ عنوان نمی توان بر روی شخصی که باردار است عمل لابیاپلاستی انجام شود؛ چرا که در صورت انجام عمل هم مادر و هم جنین در خطر خواهند بود. 

8. آزمایش ادرار

بهتر است فرد برای مشخص شدن سلامتی ادرار و عفونت نداشتن آن و همچنین وضعیت کلیه ها و . . . 7 الی 10 روز پیش از عمل لابیاپلاستی اقدام به آزمایش ادرار کند.

9. آزمایش خون

از جمله مواردی که فرد می بایست پیش از لابیاپلاستی انجام دهد، آزمایش خون است و می بایست نتایج آزمایش توسط پزشک بررسی شود. پیشنهاد می شود در 7 الی 10 روز مانده به عمل اقدام به انجام آزمایش خون کرده و به پزشک مراجعه کنید.

مراقبت های لازم در یک روز مانده به جراحی لابیاپلاستی

  • استحمام و تمیز کردن ناحیه لابیاها در شب قبل از عمل
  • شیو و اصلاح چند روز پیش از عمل
  • مصرف غذا های سبک و عدم مصرف غذا های چرب
  • برنامه ریزی برای بعد از عمل که استراحت مطلق داشته باشید
  • عدم مالیدن لوسیون، پماد و کرم و . . . بر روی ناحیه تناسلی
  • استراحت کافی و عدم بیدار ماندن در شب قبل از عمل
  • ناحیه تناسلی خود را تحریک نکنید

به طور کلی حتی اگر در انجام عمل لابیاپلاستی عجله دارید، پیشنهاد می شود برای گرفتن نتیجه بهتر و رضایت مند پس از عمل، از توجه به مراقبت های پیش از عمل خودداری نکنید.

بیشتر بخوانید
تنگ کردن لابیا جوان سازی واژن جوانسازی لابیا جوانسازی واژن با لیزر لابیا لابیاپلاستی واژینوپلاستی

اشتراک گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

*

پیشنهاد سایت com.لابیاپلاستی

Call Now ButtonCall Now Button Call Now ButtonCall Now Button