خارش پس از لابیاپلاستی و اقداماتی برای جلوگیری از خارش پس از عمل - لابیاپلاستی

com.لابیاپلاستی

راهنمای جراحی زیبایی زنان و زیبایی واژن

خارش پس از لابیاپلاستی و اقداماتی برای جلوگیری از خارش پس از عمل

پس از لابیاپلاستی ، خارش های آنقدر شدید میشود که ممکن است فرد تحریک شود تا لابیا های خود را بخاراند . برای اینکه آن را برطرف کنید باید دلیل آن را بیابید.

خارش پس از لابیاپلاستی و اقداماتی برای جلوگیری از خارش پس از عمل
172

لابیاپلاستی در حقیقت یک جراحی زیبای واژن است که به وسیله ی آن لابیا های بسیار بزرگ برش داده می شود تا به اندازه ی استاندارد برسد. برخی دیگر به دلیل نداشتن لابیا های هم اندازه برای این عمل کاندید می شوند.

اگر این عمل توسط یک پزشک ماهر انجام شود هیچ عوارضی به دنبال نخواهد داشت. پس از انجام این عمل خارش در ناحیه ی لابیا ها وجود دارد که اگر با درد و ورم همراه نباشد عادی است و جای نگرانی نیست.

چرا پس از لابیاپلاستی فرد دچار خارش می شود؟

همانطور که در قسمت قبل گفته شد برخی بعد از عمل لابیاپلاستی احساس خارش شدیدی دارند. ممکن است فکر کنید این نشانه ی عفونت است. به طور کل پس از انجام جراحی به دو دلیل فرد احساس خارش می کند. اول وقتی که بخیه لابیا ها عفونت کرده باشد. این عفونت با خارش، درد و ورم و ترشح مایعی با بوی بد و غیر طبیعی همراه است.

دوم زمانی است که بخیه ی فرد جراحی شده در حال جوش خوردن باشد. معمولا این خارش ها از هفته ی دوم یا ده روز بعد از جراحی بروز پیدا می کند. برای این منظور پماد های ترمیم کننده ای تجویز می شود. هر چقدر پوست شما خاصیت ترمیم پذیری بیشتری داشته باشد این خارش ها زودتر برطرف می شود.

خارش پس از لابیاپلاستی و اقداماتی برای جلوگیری از خارش پس از عمل
خارش پس از لابیاپلاستی و اقداماتی برای جلوگیری از خارش پس از عمل

لابیاپلاستی دیگر چه عوارضی دارد؟

لابیاپلاستی در اصل همان کوچک کردن لابیا مینورهاست. اما در اینجا منظور از لابیاپلاستی لابیا ماژورپلاستی است. لابیا ماژورپلاستی هم یکی از زیر شاخه های لابیاپلاستی است که با حذف پوست اضافه لابیا ماژورها آن ها را کوچک تر و جوان تر می کنند. در حالت عادی لابیا ها باید کاملا لابیا ماژورها را پوشش بدهند. از آنجایی که دستگاه تولید مثل بانوان بسیار حساس است لابیاپلاستی را نیازمند دقت بالایی می کند.

اگر یک پزشک نابلد دست به این عمل بزند می تواند بر روند ارگاسم و ظاهر واژن تأثیر بسیار بدی بگذارد. اگر با مشکلاتی در لابیا های خود دست به گریبان هستید و نمی خواهید دچار مشکلات بیشتر شوید باید در ابتدا یک پزشک با مهارت برای این کار انتخاب کنید. چنانچه حس جنسی در فرد حین جراحی آسیب ببیند چون ترمیم اعصاب هیچ راهی ندارد می تواند بر نیاز جنسی فرد تأثیر جدی بگذارد.

عواقب منفی دیگر انتخاب پزشک نابلد درد و خونریزی در لابیا هاست. این درد ممکن است طی مدتی طولانی با فرد بماند و در اکثر موارد از لابیا ها خونریزی داشته باشد. مورد دیگر نیز کنگره کنگره شدن است که به دلیل استفاده ی روش نادرست برای جراحی توسط پزشکی نابلد اتفاق می افتد. البته نقش خود فرد در ایجاد عوارض بعد از عمل هم بی تأثیر نیست.

برای مثال عفونت، اگر فرد به گفته های پزشک عمل نکند به عفونت دچار می شود. مورد دیگر در انتخاب پزشک نابلد حذف کل لابیا ها ست. در این صورت لابیا ها را می کنند. مورد دیگر متقارن نبودن لابیا ها و کلیتوریس است. پس اگر دوست ندارید تا به پیامدهای منفی پس از لابیاپلاستی دچار شوید باید در انتخاب پزشک خود دقت کنید.

برای خارش بعد از لابیاپلاستی آماده باشید

خارش های پس از لابیاپلاستی آنقدر شدید هستند که ممکن است فرد وسوسه شود تا لابیا های خود را بخاراند. این کار بسیار به ضرر وی خواهد بود. معمولا پزشک برای مهار حجم زیادی از خارش پمادهایی تجویز می کنند که به کمتر شدن آن کمک می کند. توجه داشته باشید که این خارش ها در صورتی طبیعی هستند که با خونریزی، سوزش، درد، ترشحات بد بو و ورم همراه نباشد.

چگونه خارش ها را درمان کنیم؟

برای اینکه خارش های پس از لابیاپلاستی را برطرف کنید باید دلیل آن را بیابید. در صورتی که خارش به دلیل عفونت اتفاق افتاده باشد باید خود پزشک در درمان آن مداخله کند. اما بیشترین دلیل خارش های بعد از لابیاپلاستی به دلیل جوش خوردن بخیه لابیا ها اتفاق می افتد.

پزشک برای برطرف کردن آن پمادهایی تجویز می کند که حین زدن کمی حس سوزش دارید ولی پس از گذشت زمانی کوتاه همه چیز بهتر می شود و خارش به مراتب کمتر می شود.

اقدامات لازم برای جلوگیری از خارش پس از لابیاپلاستی

  1. مراقبت و رعایت بهداشت برای جلوگیری کردن از خارش بسیار اهمیت دارد.
  2. یکی از راه های نگهداری از بخیه ها استریل نگه داشتن جای بخیه ها تا بهبودی کامل است. چون ممکن است میکروب ها از زخم وارد لابیا ها شده و باعث به وجود آمدن بیماری شود.
  3. سه روز پس از جراحی باید حمام کنید. در حمام نباید بنشینید و نباید داخل وان و یا تشت بروید. این کار باعث عفونت کردن بخیه ها می شود.
  4. برای اینکه از پماد های تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید باید پیش از هر بار مصرف جای بخیه ها را با ژل های شست و شو دهنده ای که پزشک تجویز کرده است بشویید. این کار را به آرامی انجام دهید تا ضربه یا فشاری به بخیه ها وارد نشود.
  5. برای خشک کردن بخیه ها بعد از شستن آن ها از یک دستمال نخی و بدون پرز استفاده کنید. نحوه ی خشک کردن هم باید به این صورت باشد که به آرامی دستمال را روی بخیه ها گذاشته و به آرامی بردارید.
  6. پزشک برای اینکه بخیه ها عفونت نکند یک سری آنتی بیوتیک مالیدنی و یا خوردنی تجویز می کند. باید مرتب از آن ها استفاده کنید.
  7. اگر پزشک تان بخیه ها را به خوبی درلابیا ها زده باشد با مصرف کرم های ترمیم کننده در بازه ی زمانی تعیین شده می توانید از ماندن جای بخیه جلوگیری کنید.
  8. اگر نمی خواهید بخیه های تان باز شود باید دست از انجام هر گونه کار سنگین و بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید. این کار می تواند فشار بسیار زیادی به لابیا های تان وارد کرده و بخیه های تان را پاره کند.
  9. توجه داشته باشید که تا زمانی که کامل خوب نشوید نباید رابطه جنسی برقرار کنید. معمولا زمان تعیین شده بین یک ماه و نیم تا دو ماه است که البته باز هم این زمان به نظر پزشک شما بستگی دارد.

اگر نکته های گفته شده را به خوبی رعایت کنید می توانید از عفونت های احتمالی و خارش های شدید بعد از لابیاپلاستی جلوگیری کنید و زودتر به بهبودی کامل برسید.

بیشتر بخوانید
پرینورافی ترشحات واژن تقارن در لابیا تنگ کردن لابیا تنگ کردن واژن تنگ کردن واژن با لیزر تنگ کردن واژینال جوان سازی واژن جوانسازی لابیا جوانسازی واژن با لیزر عمل O-Shot عمل زیبایی کلیتوریس کلیتوریس لابیا لابیا ماژور لابیا مینور لابیاپلاستی واژن واژینوپلاستی

اشتراک گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

*

پیشنهاد سایت com.لابیاپلاستی

Call Now ButtonCall Now Button Call Now ButtonCall Now Button