تمرینات کگل چیست و چرا انجام آن ضروری است؟فواید و اهداف تمرینات - لابیاپلاستی

com.لابیاپلاستی

راهنمای جراحی زیبایی زنان و زیبایی واژن

تمرینات کگل چیست و چرا انجام آن ضروری است؟فواید و اهداف تمرینات

بانوان عزیز برای محکم کردن و استحکام بخشیدن به ماهیچه هاس پولیک تمریناتی انقباظی و انبساطی باید انجام دهند که به تمرینات کگل معرف هستند . در ادامه به شما خواهیم گفت فواید این تمرینات چه هستند

تمرینات کگل
232

آیا به تازگی در کنترل ادرار خود با مشکل مواجه شده اید؟ آیا در قسمت واژنتان حس پر بودن یا سنگینی می کنید؟ آیا دوست دارید ماهیچه های پلویکتان محکم شوند؟ شاید بپرسید ماهیچه های پلویک دیگر چه هستند و کجایند؟ پس با ما در خواندن این مقاله همراه باشید.

تمرینات کگل چه هستند؟

این ها درواقع تمریناتی انقباضی و انبساطی می باشند که بانوان برای استحکام بخشیدن و محکم تر نمودن بافت ماهیچه های پلویک انجام می دهند. ماهیچه های پلویک شما در ناحیه باسن قرار دارند ارگان ها را سر جای خود محکم نگه می دارند. ماهبچه های پلویک در واقع یک سری ماهیچه و بافت متوالی و به هم پیوسته هستند که تشکیل بافتی مثل تسمه یا رباط را می دهند این بافت رباط مانند اندام ها را سر جایشان حفظ می کند. اگر ماهیچه های پلویک ضعیف باشند، باعث کاهش توانایی آنها در نگهدری بافت های زیر شکمی و مثانه می شوند.

به محض این که فهمیدید چگونه می توانید تمرینات کگل را انجام دهید، دیگر قادر خواهید بود در هر زمان و مکانی این کار را بکنید؛ خواه خانه خودتان باشد و خواه در صف بانک.

چرا انجام تمرینات کگل ضروری است؟

هم زنان و هم مردان می توانند از فواید این تمرین ها بهره مند شوند. عوامل زیادی از قبیل حاملگی، زایمان، افزایش سن و افزایش وزن می توانند باعث تضعیف ماهیچه های پلویک شوند. این ماهیچه ها از رحم، مثانه و بافت های زیر شکمی محافظت می کنند که اگر ضعیف شوند، ممکن است روی واژن بیفتند. این علاوه بر حس ناراحت کننده زیادی که برای فرد ایجاد می کند، می توانند در سیستم ادراری فرد هم اختلال ایجاد نماید.

مردان هم به دلیل افزایش سن ممکن است با تضعیف ماهیچه های پلویک مواجه شوند. این باعث شل شدگی عضلات و ماهیچه های ادراری و بطنی می شود مخصوصا اگر فرد از قبل جراحی پروستات انجام داده باشد.

پیدا کردن ماهیچه های پلویک در بدن بانوان

اگر دفعه اول است که می خواهید تمرینات کگل انجام بدهید، حتما متوجه شده اید که پیدا کردن بافت درست کمی سخت و زمانبر است. یکی از راه ها اینست که انگشتتان را تا حدی به واژن فرو ببرید و ماهیچه ها را در اطراف آن منقبض نمایید.

راه بعدی برای یافتن این ماهیچه ها سعی در کنترل ادرار کردن است. ماهیچه هایی که از آنها برای این عمل استفاده می کنید، به نام ماهیچه های پلویک شناخته می شوند. توجه کنید که به هنگام انقباض و انبساط چه حسی پیدا می کنید.

البته به یاد داشته باشید که فقط برای پیدا کردن ماهیچه های درست از این راه ها استفاده کنید این خوب نیست که مرتبا بخواهید جلوی ادرار خود را بگیرید یا اینکه با مثانه پر مدام تمرینات کگل انجام دهید! تخلیه ناقص ادرار باعث عفونت مجرای ادراری می گردد.

اگر هنوز نتوانسته اید ماهیچه های صحیح را پیدا کنید با خانم دکتر الهام امام جمعه جراح و متخصص زنان – فلوشیپ و جراحی زنان مشورت کنید. می توانید از ابزاری به نام مخروط یا گنبد واژنی استفاده کنید بدین شکل که آن را درون واژنتان می گذارید و بعد از ماهیچه های پلویک برای نگه داشتن آن در همان جا استفاده می کنید.

البته ناگفته نماند که تمرینات بازخورد زیستی هم می توانند شما را در پیدا کردن این ماهیچه ها یاری دهند. در این راستا، پزشک میله کوچکی را درون وازنتان قرار می دهد تا ماهیچه های پلویکتان را راحت تر پیدا کنید. سپس از شما می خواهد که تمرین کگل را انجام دهید. مانیتور به شما نشان می دهد که آیا ماهیچه های درست را پیدا کرده اید و تا چه مدت زمانی می توانید آنها را منقبض نگه دارید.

تمرینات کگل
تمرینات کگل

یافتن ماهیچه های پلویک در مردان

مردان هم زمانی که قرار باشد این ماهیچه ها را پیدا کنند، با مشکلاتی یکسان مواجه می شوند. یکی از راه های تشخیص اینست که فرد انگشت خود را درون رکتوم (مقعد) خویش می گذارد و سعی می کند آن را منقبض نماید. در عین حال، او نباید ماهیچه های زیر شکمی و ران هایش را منقبض کند. به عبارت دیگر، او باید سعی کند همان ماهیچه هایی را منقبض کند که او را به هنگام دفع مدفوع یاری می کنند.

اگر هنوز هم نمی توانید محل درست را پیدا کنید، سعی کنید جلوی ادرار کردنتان را بگیرید. این راهی مشترک است بین مردان و زنان در یافتن ماهیچه های موذی پلویک! اما حواستان باشد که این کار را دائما انجام ندهید. باز هم به مانند زنان، تمرینات بازخورد زیستی می توانند فرد را در پیدا کردن این ماهیچه کمک کنند. اگر باز هم نمی توانید آنها را پیدا کنید وقتش است که به دکتر مراجعه نمایید.

فواید و اهداف تمرینات کگل

همیشه قبل از انجام این تمرین ها مثانه تان را خالی کنید. اگر تازه کار هستید، باید مکانی خلوت و آرام را پیدا کنید تا بتوانید دراز کشیده و تمرین کنید. برای انجام تمرینات کگل، ماخیچه های پلویکتانرا منقبض نموده و تا 3 بشمارید. سپس آن را رها کنید. سپس تا 10 بشمارید و دوباره این کار را انجام دهید. باید این کار را تا 10 بار انجام دهید. طی روزهای بعدی هم این تمرینات را باز انجام دهید.

اگر نتایج مد نظرتان را در کوتاه مدت به دست نمی اورید، نا امید نشوید. طبق نظر پزشکان در کلینیک مایو، باید برای چند ماه این تمرینات را انجام دهید تا روی مشکلاتی مثل بی اختیاری ادرار به عنوان مثال اثر بگذارد. برای هر فردی این تمرینات ممکن است نتایجی متفاوت داشته باشد. برخی از افراد پس از چندی به راحتی می توانند ماهیچه هایشان را تحت کنترل بگیرند و ادرارشان را نگه دارند. این تمرینات حداقل می توانند از بدتر شدن اوضاع جلوگیری کنند.

احتیاط ها

اگر پس از تمرینات کگل در ماهیچه های زیر شکمی یا پشت احساس درد کردید، یعنی تمرینات را درست انجام نمی دهید. همیشه به یاد داشته باشید که اگر ماهیچه های درست را پیدا کرده باشید، باز هم این امکان وجود دارد که ماهیچه های زیر شکمی و بطنی دچار افتادگی و شل شدگی بشوند.

در پایان باید به عرض مخاطبان گرامی سایت لابیاپلاستی برسانیم که در انجام تمرینات کگل زیاده روی نکنید. اگر از ماهیچه ها بیش از اندازه کار بکشید و مرتبا منقبض‌شان کنید، خسته می شوند و نمی توانند فعالیت های عادی خودشان را به نحو احسن انجام دهند.

بیشتر بخوانید
افتادگی رحم افتادگی واژن تنگ کردن واژینال رابطه جنسی رکتوسل

اشتراک گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

*

پیشنهاد سایت com.لابیاپلاستی

Call Now ButtonCall Now Button Call Now ButtonCall Now Button