چطوری همسر باردار خود را ماساژ دهید - لابیاپلاستی

com.لابیاپلاستی

راهنمای جراحی زیبایی زنان و زیبایی واژن

چطوری همسر باردار خود را ماساژ دهید

چگونه همسر باردار خود را ماساژ دهید

علاوه بر این، ماساژ می تواند به کاهش تورم او کمک کند، هرگونه اضطرابی که با آن روبرو است را کاهش دهد و حتی ممکن است کمک کند که درد زایمان همسرتان ملایم تر شود. البته برای حفظ امنیت همسر و نوزاد باید احتیاط کنید، مثلا اینکه همسرتان به پهلو قرار گیرد، به جای ماساژ عمیق، از حرکات طولانی و ملایم استفاده کنید و از ماساژ دادن در سه ماهه اول بارداری جلوگیری کنید.

پادکست :

در صورتی که به هر نحوی نمی‌توانید مقاله را مطالع کنید ما شما را به گوش دادن پادکست آن دعوت می‌کنیم

بخش 1

ماساژ نواحی مختلف

همسرتان طوری به پهلو دراز بکشد که به بالشها تکیه دهد.

گام 1 . همسرتان طوری به پهلو دراز بکشد که به بالشها تکیه دهد. امن ترین و راحت ترین حالت برای ماساژ این است که همسرتان به پهلو دراز بکشد و بالش هایی زیر سر و شکم خود قرار دهد که به آنها تکیه بزند. این کار موجب می شود که رباط های رحمی او کشیده نشود و درد نداشته باشد. همچنین می توانید به او کمک کنید که بین زانو و پاها و یا ران خود کوسن قرار دهد و اگر زانوها خم شود و کمی به سمت قفسه سینه کشیده شوند، ممکن است راحت تر باشد. • به همسرتان اجازه دهید سطح راحتی برای خود تعیین کند، در صورت نیاز برای هرگونه تنظیم بالش یا موقعیت به او کمک کنید. • همسر شما بویژه پس از 4 ماه بارداری نباید روی پشت خود دراز بکشد. این وضعیت می تواند بر روی رگ های خونی اصلی فشار ایجاد کند که فشار خون همسر شما را کاهش داده و موجب می شود خونرسانی به نوزاد کاهش یابد. • موقعیت نیمه خمیده نیز می تواند برای ماساژ مؤثر باشد. به عنوان مثال، ممکن است همسرتان بالشی را مقابل شکم خود قرار دهد، سپس همسرتان به بالش تکیه دهد. اگر راحت تر باشد، ممکن است شانه های خود را پایین آورده و روی زمین زانو بزند.

برای رفع تنش ناشی از استرس، شانه‌ها و گردن همسر خود را ماساژ دهید.

گام 2 . برای رفع تنش ناشی از استرس، شانه‌ها و گردن همسر خود را ماساژ دهید. دست خود را در اطراف شانه های همسرتان در نزدیکی گردن قرار دهید، سپس دست خود را به سمت پایه جمجمه او بکشید. دست خود را به طرف پایین شانه او بکشید. از کف دست یا انگشتان خود استفاده کنید تا در هر جایی که عضلات سفت هستند، به آرامی فشار اعمال کنید. بعد از اتمام کار، همین اعمال را در طرف دیگر تکرار کنید. • این ماساژ مناسب زمانی است که همسرتان نشسته است. • همچنین می توانید با انجام این کار، دستان خود را به بالا و پایین قسمت بیرونی بازوها بکشید. • سعی کنید انگشت شست خود را به سمت بالا و پایین گردن در هر طرف ستون فقرات، به خصوص در نزدیکی پایه جمجمه او و محل اتصال گردن و شانه های او بکشید.

به آرامی پشت همسرتان را بمالید و ماساژ دهید تا ماهیچه های دردناک او را تسکین دهید

گام 3 . به آرامی پشت همسرتان را بمالید و ماساژ دهید تا ماهیچه های دردناک او را تسکین دهید. در حالی که همسر شما به پهلو دراز کشیده است، کف دست خود را به پشت او بکشید و هر طرف ستون فقرات او را مالش دهید. به همه نواحی بخصوص قسمت هایی که احساس می شود سفت هستند توجه کنید، سپس آن قسمت‌ها را با کف دست یا انگشتان دست خود به آرامی ورز دهید، و عمل ماساژ را روی بالا و پایین پشت انجام دهید. • شما همچنین می توانید به راحتی با مشت، امتداد کمر او را فشار دهید • با بزرگ شدن شکم همسرتان، فشارهای زیادی ایجاد می شود که می تواند منجر به کمردرد شود، به خصوص این کمردرد در پایان یک روز طولانی بروز پیدا می کند • از ماساژ دادن زیاد به سمت بخش های پهلویی اجتناب کنید، زیرا فشار در آن مناطق می تواند باعث غلغلک یا صدمه شود.

به همسرتان کمک کنید تا با ماساژ عاشقانه پوست سر آرامش یابد.

گام 4 . به همسرتان کمک کنید تا با ماساژ عاشقانه پوست سر آرامش یابد. هر دو دست خود را در پشت سر همسر خود، درست پشت گوش او قرار دهید. به آرامی دستان خود را دایره ای، یا در جهت روبرو یا در جهت های مخالف، حرکت دهید. دستان خود را به سمت پیشانی و به سمت پایین گردن بکشید. همچنین می توانید از نوک انگشتان خود برای اعمال فشار ملایم بر روی پوست سر او استفاده کنید. • وقتی همسرتان در قسمت های دیگر بدن خود احساس سنگینی و ناراحتی می کند، ماساژ پوست سر می تواند تجربه شگفت آور و تسکین دهنده ای باشد و می تواند راه عالی برای ابراز محبت باشد.

برای کمک به تسکین درد و کاهش تورم، ساق و ران پاهای همسر خود را مالش دهید.

گام 5 . برای کمک به تسکین درد و کاهش تورم، ساق و ران پاهای همسر خود را مالش دهید. اغلب به خصوص در اواخر بارداری ممکن است ران و ساق پاهای زن باردار دچار تورم و ناراحتی شود. از کف دست خود برای ماساژ دادن بالا و پایین پاهای او استفاده کنید، و بالا و پایین پای او را از بالا تا مچ پا با تمام دست خود مالش دهید. سپس از انگشت شست خود استفاده کنید تا نزدیکی مچ پا، پاشنه پا و قوزک پاهای او را به شکل دایره ای ملایم ماساژ دهید. • همچنین می توانید هر یک از انگشتان پا را به آرامی بکشید، یا می توانید انگشتان خود را بین انگشتان پای همسرتان بکشید و به آرامی بمالید. • از اعمال فشار زیاد بین استخوان پاشنه و مچ پا همسر خودداری کنید. این ناحیه حاوی نقطه فشاری است که ممکن است موجب تحریک انقباضات شود.

بخش 2

اقدامات احتیاطی در جهت سلامت و ایمنی

از ماساژ دادن همسرتان در سه ماهه اول بارداری خودداری کنید.

گام 1 . از ماساژ دادن همسرتان در سه ماهه اول بارداری خودداری کنید. سه ماهه اول دوره ی بسیار حساسی است که بالاترین خطر سقط جنین در این دوره است، بنابراین بسیار مهم است که از هر چیزی که بر روی رباط های رحم فشار ایجاد کند، جلوگیری شود. بهتر است تا شروع سه ماهه دوم یا هفته سیزدهم بارداری همسرتان صبر کنید، فقط مطمئن باشید که سه ماهه اول را پشت سر گذاشته اید. • علاوه بر این، ممکن است ماساژ دادن باعث شود که همسر شما احساس گیجی و ناراحتی کند، به خصوص اگر همسر شما با بیماری صبحگاهی دست و پنجه نرم می کند. • بسیاری از متخصصان ماساژ درمانی، ماساژهای پیش از تولد را در سه ماهه اول پیشنهاد نمی دهند.

در صورت بروز هرگونه شرایط پزشکی، از پزشک همسر خود سوال کنید که آیا ماساژ مناسب هست یا خیر.

گام 2 . در صورت بروز هرگونه شرایط پزشکی، از پزشک همسر خود سوال کنید که آیا ماساژ مناسب هست یا خیر. حتی بعد از ورود به سه ماهه دوم، بهتر است که قبل از ماساژ دادن با پزشک همسر خود مشورت کنید. این مسئله به ویژه در صورتی که همسر شما در شرایطی است که حاملگی پیچیده ای دارد از جمله دیابت، فشار خون بالا، درد شکم یا خونریزی بسیار اهمیت دارد. پزشک شما می تواند به شما اعلام کند که آیا انجام این کار بی خطر است یا خیر. شرایط دیگری که ممکن است ماساژ دادن برای همسر شما خوب نباشد مواردی مثل ابتلا به تب، ویروس یا بیماری شدید صبحگاهی است.

به طور مستقیم روی شکم همسر خود را ماساژ ندهید.

گام 3 . به طور مستقیم روی شکم همسر خود را ماساژ ندهید. علاوه بر بروز احساس ناراحت کننده برای همسر و نوزاد، ماساژ روی شکم می تواند بر رباط های رحمی همسرتان فشار بیاورد. این فشار می تواند منجر به عوارض حاملگی از جمله سقط جنین شود، بنابراین بهتر است از این کار به طور کامل جلوگیری شود. • البته، خیلی خوب است که شکم همسرتان را مالش دهید. فقط کافی است دستان خود را صاف نگه دارید و خیلی آرام مالش دهید. این روش می تواند روش عالی برای احساس حرکت کودک شما باشد، خصوصاً بعد از هفته 24!

به جای فشار عمیق بهتر است از نوازش و دست کشیدن آرام استفاده کنید

گام 4 . به جای فشار عمیق بهتر است از نوازش و دست کشیدن آرام استفاده کنید. ماساژ بافت های عمیق در دوران بارداری می تواند خیلی شدید و ناراحت کننده باشد، بنابراین سعی کنید دست‌ها و حرکات خود را صاف و محکم نگه دارید. علاوه بر این، ماساژ شدید ممکن است موجب رانده شدن لخته خون شود، که به ویژه اینکه خطری است که خیلی از زنان باردار در معرض ابتلا به این مورد هستند. • به عنوان مثال، به جای فشار دادن پاهای همسر، جایی که لخته شدن خون بیشتر نگران کننده است، می توانید دست خود را از پاشنه به سمت بالا و پایین عضلات ساق پا بکشید. • در طول ماساژ، از همسر خود بپرسید که آیا مناطقی وجود دارد که دوست داشته باشد فشار بیشتری وارد کنید یا کمی راحت تر پیش بروید.

در طول ماساژ از روغنهای گیاهی استفاده نکنید.

گام 5 . در طول ماساژ از روغنهای گیاهی استفاده نکنید. اعتقاد بر این است که برخی روغنهای گیاهی مانند اسطوخودوس برای استفاده در دوران بارداری بی خطر هستند. با این حال، تأثیر روغنهای گیاهی بر روی کودک در حال رشد کاملاً مشخص نشده است، بنابراین بهتر است که از مصرف آنها به طور کلی اجتناب کنید. • برای کمک به کاهش اصطکاک در طول ماساژ از روغن ماساژ یا لوسیون بدون رنگ و بو استفاده کنید.

اگر همسرتان از سرگیجه، ناراحتی یا انقباضات شکایت دارد، ماساژ را متوقف کنید.

گام 6 . اگر همسرتان از سرگیجه، ناراحتی یا انقباضات شکایت دارد، ماساژ را متوقف کنید. ماساژ می تواند تاثیرات گسترده ای در بدن داشته باشد از جمله این اثرات در بدن می توان افزایش گردش خون و آزاد شدن اندروفین را نام برد. این موارد می تواند منجر به واکنشهای غیرقابل پیش بینی شود، به ویژه در زن بارداری که بدنش دائما در حال تغییر است. اگر همسر شما احساس سرگیجه یا حالت تهوع داشت و یا احساس ناراحتی میکرد، یا اگر ناگهان دچار انقباضات شد، ماساژ را متوقف کرده و برای کمک به احساس راحتی او اقدام کنید. • به عنوان مثال، می توانید به او کمک کنید که روی بالش بنشیند و استراحت کند، در حالی که استراحت می کند، می توانید به او یک لیوان آب بدهید که بخورد.

بیشتر بخوانید
بارداری پادکست تاثیر بارداری تاثیر حاملگی حاملگی سه ماهه سوم بارداری کمردرد در بارداری

اشتراک گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

*

پیشنهاد سایت com.لابیاپلاستی

Call Now ButtonCall Now Button Call Now ButtonCall Now Button