مراقبت های بعد از عمل لابیاپلاستی همراه با نکته های مراقبتی - لابیاپلاستی

com.لابیاپلاستی

راهنمای جراحی زیبایی زنان و زیبایی واژن

مراقبت های بعد از عمل لابیاپلاستی همراه با نکته های مراقبتی

لابیاپلاستی یک عمل خیلی حساس است و بسیار ظرافت دارد و کمتر میتوان پزشکی یافت که حداقل یک کیس ناموفق در این عمل نداشته باشد. یک عمل دیگر که در این زمینه انجام می شود، لابیاماژور پلاستی نام دارد.

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی
193

لابیاپلاستی یک نوع عمل است که با ایجاد تغییراتی بر روی لابیا مینورها و لابیا ماژورها انجام می گیرد. و موجب می شود لابیاها ظاهری زیبا پیدا کنند. لابیاپلاستی اهداف مختلفی دارد که به آن ها اشاره می کنیم:

  1. تغییر شکل لابیاها
  2. تغییر ظاهر لابیاها
  3. رفع تیرگی لابیاها

این عمل هم تحت عنوان لابیاپلاستی انجام می شود، که بر روی لابیاماژورهای آویزان و بد فرم انجام می شود. در این عمل بخشی از پوست را بر می دارند و ظاهری زیبا ایجاد می کنند.

لابیاپلاستی به دو روش انجام می شود که یکی از این روش ها بی هوشی و روش دومی بی حسی می باشد. افراد بر اساس میل خود روش عمل را انتخاب می کنند، و هر نوع از این عمل طرفداران خاص خود را دارد.

برای اینکه افراد در حین عمل لابیا پلاستی دچار مشکل خاصی نشوند، انجام دهندگان عمل باید اقدامات خاصی انجام دهند.

نکته های مراقبتی بعد از عمل لابیا پلاستی

لابیا مینورها، بخش های حساسی از دستگاه تناسلی زنان هستند، از همین رو به مراقبت های بسیاری در حین عمل نیاز دارند که دچار مشکل نشوند. مراقبت های بعد از لابیاپلاستی بسیار مهم هستند و باید به تک تک آن ها با دقت پرداخت.

پس از انجام عمل لابیا پلاستی با روش بی هوشی، تا چند ساعت بعد از عمل باید از مایعات استفاده کرد تا به وسیله ی ادرار پی در پی مواد بی هوشی به طور کامل از بدن شما خارج شود.

در صورتی که بیمار همکاری کند و مایعات فراوان بخورد اگر پزشک تشخیص دهد می تواند همان روز از مرکز ترخیص شود و به منزل برود.

اگر لابیاپلاستی با روش بی هوشی انجام شده باید هنگام راه رفتن در ساعات اولیه ی بعد از عمل کسی شما را همراهی کند که زمین نخورید، چون تا ساعت ها بعد از عمل بدن شما تحت تاثیر این ماده قرار دارد و موجب تلو تلو خوردن شما خواهد شد از همین رو برای حفظ تعادل باید مورد مراقبت شخص دیگری قرار بگیرید.

شما تا سه روز بعد از عمل در ناحیه ی ژنیتال خود احساس درد می کنید، این نوع درد قبل از عمل پیش بینی شده و برای پیشگیری مسکن هایی تجویز می شود که درد را تا حدودی کنترل می کند.

این درد قابل تحمل است، متأسفانه این متقاضیان این عمل یک باور غلط دارند که عمل لابیاپلاستی درد آزاردهنده و شایعی دارد. اگر بعد از عمل لابیاپلاستی دچار درد بسیاری شدید، حتما به دکتر مراجعه کنید زیرا این درد یک پیشامد غیر طبیعی است.

پس از انجام این عمل ناحیه ی جراحی شده بسیار متورم می شود که به کمک کمپرس سرد از این تورم جلوگیری می شود. اگر ناحیه ی جراحی شده متورم شود باید از طریق تزریق آمپول یا روش های دیگر این تورم را کاهش داد.

بعد از این عمل باید حمام کنید و خود را تمیز کنید، شما باید دو روز کامل را صبر کنید و روز سوم با دوشی کوتاه بدن خود را تمیز کنید. هنگامی که دوش می گیرید باید مراقبت هایی داشته باشید مثلا: باید مراقب باشید که ضربه ای به ناحیه ی جراحی شده وارد نشود.

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی
مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

شما اصلا نباید دستتان را روی بخیه ها بکشید، از وان هم نباید استفاده کنید تا بخیه ها به طور کامل جذب شود. در نتیجه تا زمان بهبود کامل و جذب بخیه ها از نشستن در وان و محیطی شبیه به وان قطعاً خود داری کنید.

برای جلوگیری از اینکه دچار عفونت شوید و یا مشکل دیگری برایتان پیش نیاید از رفتن به استخر امتناع کنید تا به بهبودی کامل برسید. پزشک شما برای اینکه از عفونت کردن زخم ها و بخیه ها جلوگیری کند به شما یک پماد آنتی بیوتیک تزریق می کند.

این پماد را تا زمان بهبودی کامل باید استفاده کنید که زخم های شما عفونی نشود، در صورتی که زخم ناحیه ی ژنیتال شما عفونی شود شما دچار درد های فراوان و مشکلات دیگری خواهید شد. از این رو، برای جلوگیری از وقوع این اتفاقات، از ابتدا به تمام مواردی که پزشک مخصوص شما برشمرده اهمیت دهید تا به بهبودی کامل برسید.

در این مرحله برای متقاضیان عمل لابیاپلاستی سوالی مطرح است که باید به آن پاسخ دهیم و آن سوال این است که: آیا بخیه های لابیاپلاستی باید شستشو داده شوند؟ جواب این سوال بله است.

زخم عمل لابیاپلاستی و بخیه های آن باید مرتب شسته شود، مخصوصا با آب و صابون و با کمال احتیاط و جلوگیری از هرگونه فشاری به ناحیه ی عمل لابیاپلاستی، ابن ناحیه باید از تمام پمادها و داروهای ترمیمی و آلودگی های دیگر به طور کامل پاک شود.

خشک کردن ناحیه ی عمل لابیاپلاستی باید با حوله ی تمیز و خشک صورت بگیرد و بدون کشیدن روی زخم و به آرامی محل عمل خشک شود.

قبل از اقدام برای انجام این عمل باید مطلع باشید که برای بهبودی کامل در دوره ی نقاهت بعد از عمل باید از برداشتن هر نوع وسیله ی خارجی سنگین به طور جدی خودداری کنید، شما تا شش ماه باید این محدودیت خارجی و فیزیکی را به دقت رعایت کنید تا به بهبود کامل خود کمک کنید.

پزشک مخصوص شما در کنار محدودیت های فیزیکی، توصیه هایی هم برای شما دارد برای نمونه فعالیت های فیزیکی سبکی هستند که شما باید طی این شش ماه انجام دهید تا به بهبودی کامل برسید.

در این مدت که شما برای بهبود باید بگذرانید استفاده از مواد غذایی گیاهی و فیبردار به بهبودی بسیاری از مسائل کمک می کند. استفاده از این نوع مواد غذایی باعث می شود شما راحت تر مدفوعتان را دفع کنید و این نکته ی بسیار مهمی است.

این مسئله باید مورد توجه قرار بگیرد، زیرا اگر دچار یبوست شوید به لابیاها فشار وارد می شود و مشکلات بسیاری برای شما ایجاد می شود، این مراقبت ها در روز های آغازین از اهمیت بیشتری برخوردار است.

طی این دوران شش ماهه اگر درد غیر طبیعی، تورم شدید، بوی بد ترشحات غیر عادی یا مشکلات از این دست را مشاهده کردید سریعا به پزشک مخصوص خود مراجعه کنید. برای بهبود کامل لابیاها مدت زمان دو ماهه در نظر گرفته شده است.

در این مدت دو ماهه از برقراری رابطه ی جنسی خود داری کرده و سایر مراقبت های بعد از لابیاپلاستی را رعایت کنید تا به بهبودی کامل برسید.

در این مدت که برای بهبودی سپری می شود، و هنوز لابیاهای شما که مورد عمل قرار گرفته و بافت ها دچار تورم هستند و بخیه ها هنوز جذب نشده اند، زیاد به لابیاهای خود نگاه نکنید که در مورد نتیجه ی عمل دچار اضطراب نشوید و ذهنتان مشوش نشود تا افکار مزاحم را دور کنید. به بهبودی کامل برسید.

پزشک مخصوص شما در دوره ی درمان برای ترمیم سریع تر زخم ها و جذب بهتر بخیه ها به شما مولتی ویتامین هایی می دهد که برای رسیدن به بهبود کامل باید طبق دستور دکتر آن ها را استفاده کنید.

بیشتر بخوانید
پرینورافی ترشحات واژن تنگ کردن لابیا تنگ کردن واژن تنگ کردن واژن با لیزر تنگ کردن واژینال جوان سازی واژن جوانسازی لابیا جوانسازی واژن با لیزر عمل زیبایی کلیتوریس کلیتوریس لابیا لابیا ماژور لابیا مینور لابیاپلاستی لبه های واژن واژن واژینوپلاستی

اشتراک گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

*

پیشنهاد سایت com.لابیاپلاستی

Call Now ButtonCall Now Button Call Now ButtonCall Now Button