SIZE XS SIZE SM SIZE MD SIZE LG بهترین شیوه های مراقبتی از جنین ها در بارداری دوقلو - لابیاپلاستی

com.لابیاپلاستی

راهنمای جراحی زیبایی زنان و زیبایی واژن

podcast

اپیزود شمارهٔ 8 : بهترین شیوه های مراقبتی از جنین ها در بارداری دوقلو


          

          

خلاصه پادکست :

بارداری دوقلو یکی از انواع بارداری های کمیاب است که بیشتر از بارداری های تک جنینی به مراقبت نیاز دارند. بنابراین لازم است که در این دوران مدام به پزشک مراجعه کنید، تا وضعیت شما و جنین های شما را چک کند.

علائمی هستند که باید آن ها را جدی گرفته و گوش به زنگ باشید تا بتوانید با مراجعه ی به موقع جلوی اتفاقات بد را بگیرید. پیش از آن باید با مراقبت های دوران بارداری بیشتر آشنا شوید. مادران در بارداری دوقلو باید غذاهایی استفاده کنند که کالری بیشتری دارند.

مصرف پروتئین، میوه، سبزیجات و کلسیم باید بیشتر از مادرانی باشد که یک جنین دارند. پزشکان میزان کالری دریافتی روزانه را برای مادرانی که دوقلو باردار هستند 2700 کالری تعیین کرده اند. مادران دوقلوها انرژی بیشتری از دست می دهند و به همین دلیل مدام گرسنه می شوند.

آن ها می توانند با مصرف ماست، مغزها و میان وعده های سالم دیگر جلوی ضعف خود را بگیرند. همچنین باید زیاد آب بنوشید و وزن خود را در حالت ایده آل نگه دارند. به منظور ورزش کردن هم باید به پزشک مراجعه کنید تا در صورت لزوم حرکات مناسب را برای شما مشخص کند.

دقت داشته باشید که در بارداری دوقلو مهم ترین چیز انجام چکاپ های تعیین شده است. به جز چکاپ باید روزانه ویتامین ها، اسید فولیک و آهن کافی مصرف کنند. این مواد برای سلامت و رشد جنین بسیار مهم و حیاتی هستند، پس لازم است که مصرف آن ها جدی گرفته شود.

به دردهای لگنی و کمر خود توجه کنید. بهتر است با شروع این دردها نسبت به برطرف کردن آن ها اقدام نمایید تا در ماه های آخر بارداری مجبور به تحمل درد زیاد نباشید. بارداری دوقلو ممکن است با عوارضی همراه باشد. یکی از آن ها زایمان زودرس است. لذا در صورت مشاهده خونریزی، انقباضات شکمی زودتر از موعد و اسهال به پزشک مراجعه کنید.

از دیگر عوارض این دوران فشار خون بالا است که می تواند با سردرد و اضافه وزن غیرطبیعی همراه باشد. پس لازم است که علاوه بر چک کردن سایر خصوصیات فیزیکی فشار خون خود را هم چک کنید.

دوستان عزیز سایت لابیاپلاستی برای آگاهی از تمام جزئیات درباره مراقبت بارداری دوقلو لطفا پادکست زیر را تا انتها گوش دهید و آن را با سایر دوستان خود به اشتراک بگذارید.

بیشتر بخوانید
بارداری تغذیه در دوران بارداری جنین حالت جنین زایمان زمان زایمان سلامت جنین

اشتراک گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

*

پادکست‌های پیشنهادی com.لابیاپلاستی

آخرین پادکست‌های com.لابیاپلاستی

Template : single
postformat :

Call Now ButtonCall Now Button Call Now ButtonCall Now Button