چطوری حرکات جنین رو بشماریم و ثبت کنیم؟همراه راهکارها - لابیاپلاستی

com.لابیاپلاستی

راهنمای جراحی زیبایی زنان و زیبایی واژن

اپیزود شمارهٔ 7 : چطوری حرکات جنین رو بشماریم و ثبت کنیم؟همراه راهکارها


          

          

خلاصه پادکست :

به عقیده ی پزشکان مادران باردار می بایست برای تشخیص وضعیت نرمال و آنرمال جنین حرکات او را بشمارند و یادداشت نمایند. تا در صورت بروز حرکات مشکوک سریعا آن را تشخیص داده و به پزشک مراجعه کنند. برای شمردن حرکات جنین می توانید ضربه هایی مثل لگد زدن، مشت زدن و هر جنبش و فعالیت او را یادداشت کنید.

باید حدود شروع این حرکات را بدانید. شمردن این حرکات باید از سه ماه آخر بارداری یا همان 28 هفتگی انجام شود. چرا که بیشترین فعالیت جنین بین 18 تا 25 هفته است. دقت کنید که باید الگوی جنبشی جنین خود را بشناسید. معمولا در این الگو در عرض دو ساعت جنین باید ده حرکت انجام دهد.

در این صورت علاوه بر تشخیص سلامت جنین از ساعات استراحت و فعالیت او آگاه می شوید. دقت داشته باشید که حتما این الگوهای جنبشی را ثبت کنید. اگر جنین حرکتی نداشت نترسید چون ممکن است این الگو تغییراتی داشته باشد. می توانید با خوردن یک چیز شیرین از حرکت کردن جنین خود مطمئن شوید.

چنانچه بین هفته ی 28 تا 29 بارداری الگوی جنبشی وجود نداشت و یا الگوی جنبشی بسیار تغییر کرد و یا یک مرتبه حرکت ها قطع شد، باید به پزشک مراجعه کنید. ضمن اینکه حرکات جنین را یادداشت می کنید حتما زمان و هفته ی بارداری خود را هم کنار حرکات بنویسید. نوشتن حرکات را به وقتی موکول کنید که جنین بیشترین فعالیت را دارد.

برای شمردن این حرکات راحت ترین حالت را انتخاب کنید تا بهتر حرکات را حس کنید. اگر در عرض دو ساعت جنین هیچ حرکتی نداشت می توانید با خوردن چیزهای شیرین از حرکت او مطمئن شوید و چنانچه میل زیادی به حرکت نداشت، می توانید وقت دیگری را برای شمردن انتخاب کنید.

اما با این حال پس از انجام کارهای گفته شده، اگر باز هم در طول 2 ساعت 10 حرکت جنین را حس نکردید، حتما به پزشک مراجعه کنید.

دوستان عزیر سایت لابیاپلاستی برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه لطفا فایل صوتی زیر را تا انتها گوش دهید.

بیشتر بخوانید
بارداری جنین حالت جنین حاملگی زایمان سلامت جنین سه ماهه سوم بارداری

اشتراک گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

*

پادکست‌های پیشنهادی com.لابیاپلاستی

آخرین پادکست‌های com.لابیاپلاستی

Call Now ButtonCall Now Button Call Now ButtonCall Now Button