همه چیز درباره واژینیسموس . علائم و درمان آن چگونه است - لابیاپلاستی

com.لابیاپلاستی

راهنمای جراحی زیبایی زنان و زیبایی واژن

همه چیز درباره واژینیسموس . علائم و درمان آن چگونه است

واژینیسموس به عنوان یک عارضه امروزه گریبان گیر زندگی های مشترک بسیاری شده است. این مشکل که برای خانم ها اتفاق می افتد باعث می شود تا فرد بعد از چندین سال باکره بماند.

همه چیز درباره واژینیسموس و درمان آن چگونه است .
221

به عبارت دیگر به ایجاد رابطه جنسی تمایل دارند ولی نمی توانند تحمل کند که چیزی به واژن شان وارد شود. در این حالت فرد بدون اینکه بداند و یا بخواهد واژن خود را جمع و منقبض می کند.

در این صورت دخول در رابطه ممکن نخواهد بود. خانم هایی که با این مشکل مواجه هستند حتی هنگام معاینات پزشک زنان تاب نمی آورند و ممکن است کار به گریه و عکس العمل های بد دیگری برسد. انقباض واژن که در اثر انقباض عضلات کف لگن اتفاق می افتد منجر به انسداد مجاری واژن می شود. در این حالت فرد هنگام نفس کشیدن دچار درد می شود.

بزرگ ترین عامل واژینیسموس مشکلات روحی است که فرد مبتلا باید تحت نظر روان پزشک قرار گرفته و معالجه شود. در ثانی اگر جلوی انقباض واژن گرفته نشود می تواند مشکلات بزرگ تری را برای خانم ها ایجاد کند. خیلی از پزشکان و ماماها به جای درمان کامل این عارضه قرص های آرام بخش برای بیمار خود تجویز می کنند تا همسرشان بتواند در خواب با خانم رابطه برقرار کند.

گفته های دکتر متخصص زنان

اما خانم دکتر الهام امام جمعه جراح و متخصص زنان – فلوشیپ و جراحی زنان سعی دارد تا با اقدامات مربوطه و بهترین محیط درمانی و کادر مجرب این عارضه را از ریشه برطرف کند. ژنیتال بخشی از واژن بانوان است که از استخوان شرمگاهی تا استخوان دنبالچه را فرا می گیرد. واژینیسموس از انقباض این بخش پدیدار می شود. برخی از بانوان از ابتدا به این عارضه دچار می شوند.

 رابطه ی جنسی زیاد هم عامل دیگر شروع این انقباضات است. برخی از بانوان معتقد هستند که بدون کمک گرفتن از پزشک قادر به برطرف کردن این مشکل هستند. واژینیسموس مشکل کوچکی نیست که بتوان بدون دخالت یک متخصص آن را حل کرد. اگر جلوی این مشکل گرفته نشود منجر به مشکلات بیشتری مثل بالا رفتن تپش قلب و تنگی شدید نفس می شود.

چه عواملی در پیدایش واژینیسموس دخیل هستند؟

همانطور که پیش تر هم گفته شد مشکلات روحی یکی از بزرگ ترین عوامل بروز واژینیسموس است. برای پیدا کردن منشا مشکلات روحی هم باید به دوران کودکی و نوجوانی فرد نگاهی انداخت. معمولا این مشکل در بانوانی که در فرهنگی بزرگ شده اند که رابطه جنسی را یک کار بسیار بد می دانند بیشتر دیده می شود.

این نگرش ترس هایی را در رابطه با روابط جنسی در ذهن این بانوان حک کرده است که نتیجه ی آن بروز واژینیسموس است. این مشکل در دخترانی که در گذشته تحت آزار جنسی قرار گرفته اند نیز به مراتب بیشتر است. یک خانم وقتی همراه با همسر مورد اعتماد خود در یک محیط آرام قصد بر قراری رابطه جنسی را دارد نمی توان استرس را در وجود او انکار کرد.

همه چیز درباره واژینیسموس و درمان آن چگونه است .
همه چیز درباره واژینیسموس و درمان آن چگونه است .

حال اگر خانمی تحت تجاوز جنسی قرار گرفته باشد و به بدترین شکل ممکن رابطه ی جنسی را تجربه کرده باشد به جز واژینیسموس با مشکلات بسیار شدیدتری دست به گریبان می شود. خیلی از خانم ها حتی از معاینه شدن توسط پزشک واهمه دارند. یک پزشک باید بکوشد تا یک محیط امن و بدون رفت و آمد را برای معاینه بیمار خود فراهم کند.

به جز واژینیسموس مشکلات دیگری همچون، آتروفی، خشک شدن واژن، افسردگی پیش و پس از زایمان و تأثیرات دوران یائسگی بر روی واژن موانع دیگری برای بر قراری رابطه جنسی هستند. به طور کل هر مشکلی که منجر به جراحات روحی و روانی در فرد شده باشد مانعی برای رابطه است. همچنین مشکلات لگنی و زایمان زودرس را هم می توان از دیگر موانع رابطه ی جنسی دانست.

چگونه واژینیسموس را درمان کنیم؟

در وهله ی اول باید بدانید که درمان واژینیسموس در دست خود بانوان است. به عبارت دیگر اگر فرد سعی کند تا به تدریج با ترس ها و جراحات روحی خود کنار بیاید و در راه درمان شان قدم بردارد می تواند در آینده ای نزدیک از شر واژینیسموس نیز خلاصی یابند. طرز فکر و نگرش کهنه فرد مانعی در روند درمانی این مشکل ایجاد می کند.

همچنین وجود همسران این بانوان در محیط درمانی می تواند به روند بهبودی شان کمک شایانی کند. پزشکان منخصص موظف هستند تا اطلاعات کاملی پیرامون عارضه واژینیسموس و راه های درمانی آن به بیمار بدهند. این کار باعث می شود تا خود فرد نیز اشتیاق و همکاری بیشتری برای درمان از خود نشان دهد. معمولا راه های درمانی بسته به مشکلات فردی متغیر است.

برای مثال بانویی که واژینیسموس آن ناشی از خشکی واژن باشد می تواند با مصرف ژل های لوبریکنت به بهبودی کامل دست یابد. به طور کل در صورت وجود هر گونه مشکل در واژن ابتدا باید آن ها را برطرف نمود و سپس واژینیسموس را درمان کرد. نا گفته نماند که بعضی اوقات درمان مشکلات رحمی می تواند همزمان منجر به برطرف شدن مشکل واژینیسموس نیز بشود.

این موضوع برای چه گروهی رخ می دهد

این موضوع بیشتر برای بانوانی رخ می دهد که در هنگام بر قراری رابطه ی جنسی درد زیادی را تحمل می کنند. یکی از راه هایی که می توانید از منقبض شدن بی اراده ی واژن خود جلوگیری کنید انجام ورزش کگل است. این حرکات منجر به قوی شدن ماهیچه های کف لگن می شود. همچنین استفاده از دیلاتورها در اندازه های مختلف می تواند به برطرف کردن واژینیسموس با از بین بردن ترس رابطه جنسی کمک کند.

راه دیگر ماساژ بدن توسط خود فرد است البته بدون اینکه به اندام حساس خود دست بزنند. این کار هم می تواند ترس ناشی از رابطه جنسی را از بین ببرد. اگر به دنبال راهی با درمان فوری هستید می توانید تزریق بوتاکس را امتحان کنید. با تزریق بوتاکس برخی از ماهیچه از کار می افتند و فرد دیگر نمی تواند آن ها را منقبض کند.

در نتیجه به مرور زمان می تواند یک رابطه جنسی خوب داشته باشد. لیزر درمانی هم راه بسیار کاربردی دیگری در درمان واژینیسموس است. لیزر می تواند ماهیچه ها و سلول های عضلات منقبض کننده و واژن را به نوعی فلج کند و باعث می شود تا در وضعیتی آرام قرار بگیرند.  

دوستان عزیز سایت لابیاپلاستی اگه شما هم به این عارضه دچار شدید  نظرات و پیشنهادات خودتون را درباره واژینیسموس در میان بگذارید .

بیشتر بخوانید
رابطه جنسی واژن

اشتراک گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

*

پیشنهاد سایت com.لابیاپلاستی

Call Now ButtonCall Now Button Call Now ButtonCall Now Button