راه های تشخیص خانگی ناباروری و نازایی در منزل - لابیاپلاستی

com.لابیاپلاستی

راهنمای جراحی زیبایی زنان و زیبایی واژن

اپیزود شمارهٔ 6 : راه های تشخیص خانگی ناباروری و نازایی در منزل


          

          

خلاصه پادکست :

ناباروری مشکلی است که دامن گیر بسیاری از زوجین شده است. چنانچه میزان سقط ها و تلاش هایی که برای بچه دار شدن انجام داده اید، بالا بوده و هیچ نتیجه ای نگرفته اید، کم کم به این نتیجه می رسید که یکی از طرفین مشکل نازایی دارد.

اما با زانوی غم بغل کردن نمی توانید علت این مشکل را پیدا کنید. ما در اینجا به شما نکاتی را آموزش می دهیم که با استفاده از آن ها به راحتی در منزل می توانید به این مشکل احتمالی پی برده و با مراجعه ی به موقع به پزشک مشکل خود را به طور کامل برطرف کنید.

یکی از عوامل مهم ناباروری در بانوان سن است. با بالا رفتن سن، میزان و کیفیت تخمک گذاری کاهش پیدا می کند. این موضوع معمولا در خانم های بالای 30 سال رخ می دهد. عامل بعد عادت های ماهیانه نامنظم است. علاوه بر زمان و مدت خونریزی عادت ماهیانه، گرفتگی شدید عضلات و هر چیز غیر طبیعی دیگری هم می تواند نشانه ای از مشکلات نازایی باشد.

عامل سوم تغییرات وزن و پوستی است. برخی از بیماری های نازایی از قبیل سندرم تخمدان پلی کیستیک، دیابت نوع دم و کم کاری تیروئید نیز می تواند تغییراتی در وزن و پوست بانوان ایجاد کند. عامل بعد بیماری ها هستند.

بیماری هایی همچون دیابت نوع 2، فشار خون زیاد، پرکاری تیروئید، مشکلات قلبی، سل، کم خونی و کمبود اسید فولیک و آهن، سرطان و جراحی های مربوط به ناحیه ی شکم و لگن نیز می تواند منجر به نازایی شود.

به جز بیماری ها برخی عفونت ها نیز شانس بارداری را به صفر می رسانند. عفونت های قارچی و باکتریایی، بیماری التهابی رحم، عفونت تخمدان لوله های رحم و رحم، مایکوباکتریوم و توبرکلوزیسن نیز می توانند به طور جدی در روند باروری اختلال ایجاد کنند.

برخی عادات در زندگی نیز می تواند تأثیرات مخربی بر روند باروری بگذارد. مثلا استعمال دخانیات و رژیم غذایی فاقد مواد مغذی و آهن می تواند به نازایی منجر شود. علاوه بر موارد گفته شده استرس و خواب نامناسب هم روی این امر تأثیرگذار است.

همچنین برخی از بیماری های مادرزادی همچون رحم دو شاخ، چسبندگی رحم و لوله های فالوپ و … می تواند موجب نازایی در زنان شود.  

اگر می خواهید درباره تشخیص خانگی ناباروری بیشتر بدانید، لطفا فایل صوتی زیر را به طور کامل گوش دهید.

بیشتر بخوانید
ناباروری نازایی یائسگی یائسگی زودرس

اشتراک گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

*

پادکست‌های پیشنهادی com.لابیاپلاستی

ویدیوهای مرتبط com.لابیاپلاستی

آخرین پادکست‌های com.لابیاپلاستی

Call Now ButtonCall Now Button Call Now ButtonCall Now Button