SIZE XS SIZE SM SIZE MD SIZE LG آیا قرار دادن آی یو دی دردناک است؟ پاسخ های کارشناسانه ای که باید بدانید - لابیاپلاستی

com.لابیاپلاستی

راهنمای جراحی زیبایی زنان و زیبایی واژن

newarticle

آیا قرار دادن آی یو دی دردناک است؟ پاسخ های کارشناسانه ای که باید بدانید

شما هم برای استفاده از آی یو دی این نگرانی را دارید که آیا قرار دادن آن با درد همراه است یا خیر؟! پس به شما دوستان عزیز سایت لابیاپلاستی پیشنهاد می کنیم در این مقاله با ما همراه باشید تا این موضوع را کاملا بررسی کنیم.

ما هم برای استفاده از آی یو دی این نگرانی را دارید که آیا قرار دادن آن با درد همراه است یا خیر؟! در این مقاله می خواهیم درباره این موضوع بگوییم .
107

شما هم برای استفاده از آی یو دی این نگرانی را دارید که آیا قرار دادن آن با درد همراه است یا خیر؟! پس به شما دوستان عزیز سایت لابیاپلاستی پیشنهاد می کنیم در این مقاله با ما همراه باشید تا این موضوع را کاملا بررسی کنیم.

تا چه اندازه معمول است که گذاشتن آی یو دی برای افراد دردناک باشد؟

برخی از ناراحتی هایی که با گذاشتن آی یو دی ایجاد می شود معمول بوده و انتظار می رود که رخ دهند. تا دو سوم از افراد احساس ناراحتی خفیف تا متوسطی را در طی مراحل گزارش می کنند.

معمولا این ناراحتی کوتاه مدت است و کمتر از 20 درصد افراد به درمان نیاز دارند. به این دلیل که روند قرار دادن ای یو دی معمولا سریع بوده و فقط چند دقیقه طول می کشد. بعد از اتمام مراحل قرار دادن ای یو دی، ناراحتی خیلی سریع از بین می رود.

 زمانی که افراد بیشترین ناراحتی را احساس می کنند مرحله ی جایگذاری آی یو دی است. این مرحله معمولا کمتر از 30 ثانیه طول می کشد. وقتی از مراجعین خواسته می شود احساس درد خود  را در مقیاس 0 تا 10 – با 0 کمترین و 10 بالاترین نمره درد – ارزیابی کنند، معمولا افراد آن را در محدوده 3 تا 6 از 10 گزارش می دهند.

بیشتر افراد درد خود را به صورت گرفتگی توصیف می کنند. با پایان مرحله جایگذاری و خارج شدن سپکولوم،  میزان درد گزارش شده به میزان 0 تا 3 کاهش می یابد.

به عنوان بخشی از مشاوره ی قبل از قرار دادن آی یو دی، به بیمارانم می گویم که آن ها سه انقباض ماهیجه ای سریع را تجربه می کنند که باید به سرعت برطرف شود. اولین مورد زمانی است که یک ابزار را روی دهانه رحم آن ها قرار می دهم تا آن را ثابت نگاه دارم. دوم وقتی عمق رحم آن ها را اندازه می گیرم. سوم زمانی است که خود آی یو دی وارد می شود.

در موارد نادر، برخی از افراد ممکن است واکنش شدیدتری داشته باشند. این واکنش ها می توانند از احساس گیجی و حالت تهوع تا بیهوش شدن متفاوت باشند. این نوع واکنش ها بسیار نادر هستند و زمانی  که اتفاق می افتند، معمولا کوتاه مدت بوده و کمتر از یک دقیقه به طول می انجامند.

اگر در گذشته در طی روند گذاشتن آی یو دی چنین واکنش های داشته اید، قبل از موعد به پزشک خود اطلاع دهید تا بتوانید با هم برنامه ریزی کنید.

چرا برخی افراد در حین جایگذاری آی یو دی احساس ناراحتی را تجربه می کنند، در حالی که این برای عده ای دیگر این اتفاق نمی افتد؟

اگر نگران این هستید که شخصا ممکن است چه میزان ناراحتی را در زمان قرار دادن آی یو دی تجربه کنید، باید عواملی که ممکن است باعث ایجاد تفاوت در میزان درد شوند را در نظر بگیرید.

افرادی که زایمان واژینال داشته اند، در مقایسه با افرادی که هرگز باردار نشده اند، ناراحتی کمتری احساس می کنند. به عنوان مثال، کسی که زایمان واژینال کرده است، ممکن است نمره درد 3 از 10 را توصیف کند، در حالی که کسی که هرگز باردار نبوده است،  ممکن است نمره 5 یا 6 از10 را گزارش دهد.

اگر با تست های لگن یا قرار دادن اسپکلوم درد زیادی را تجربه می کنید، احتمالا با گذاشتن آی یو دی نیز احساس درد خواهید کرد.

اضطراب، استرس و ترس می تواند بر میزان احساس درد تأثیرداشته باشد. به همین دلیل مهم است که قبل از شروع مراحل جایگذاری، هرگونه سؤال یا نگرانی را با ارائه دهنده ی خدمات بهداشتی خود در میان بگذارید. آگاه بودن، درک آن چه در فرآیند جایگذاری انتظار دارید و احساس راحتی با ارائه دهنده ی خدمات بهداشتی خود، همگی جنبه های اصلی یک تجربه مثبت قرار دادن ای یو دی است.

به طور معمول چه روش های تسکین دردی برای روند جایگذاری آی یو دی ارائه می شود؟

معمولا بیشتر ارائه دهندگان خدمات بهداشتی به بیماران خود توصیه می كنند كه قبل از مراحل قرار دادن آی یو دی ایبوپروفن مصرف كنند. در حالی که به نظر نمی رسد که ایبوپروفن به کاهش درد در هنگام انجام مراحل قرار دادن آی یو دی کمک کند، اما در کاهش انقباضات ماهیچه ای بعد از آن تاثیر مثبتی دارد.

تزریق لیدوکائین در اطراف گردن رحم ممکن است برخی از ناراحتی های این روش را کاهش دهد، اما به طور معمول ارائه نمی شود. تحقیقات اخیر نشان می دهد که این تزریق ممکن است برای زنانی که به طور واژینال زایمان نکرده اند مفید باشد، اما با این حال تحقیقات بیشتری لازم است.

در یک مطالعه کوچک در سال 2017، محققان درجات درد نوجوانان و زنان جوان را که هرگز زایمان نکرده بودند را پس از قرار دادن آی یو دی مقایسه کردند. در حدود نیمی از گروه، تزریق 10 میلی لیتر لیدوکائین، معروف به بلوک عصب پاراکراتیک انجام شد. گروهی دیگر با دارونما تحت درمان قرار گرفتند. نمرات درد در گروهی که تحت درمان با لیدوکائین بودند، در مقایسه با گروهی که دارونما مصرف کرده بودند، به طور قابل توجهی پایین بود.

آی یو دی دستگاهی است که داخل رحم گذاشته می شود و از بارداری جلوگیری می کند.

به طور کلی، تزریق لیدوکائین به طور معمول ارائه نمی شود زیرا خود تزریق می تواند درد و ناراحتی به همراه داشته باشد. از آن جا که بسیاری از افراد قرار دادن آی یو دی را خیلی خوب تحمل می کنند، ممکن است این تزریق لازم نباشد. اگر به این گزینه علاقه دارید، در مورد آن با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید.

برخی از ارائه دهندگان خدمات بهداشتی قبل از وارد کردن آی یو دی دارویی بنام میزوپروستول را تجویز می کنند. در حالی که، بر طبق مطالعات متعدد فایده ای برای استفاده از میزوپروستول نشان داده نشده است. در واقع این دارو ممکن است برای شما مشکلات بیشتری ایجاد کند زیرا عوارض جانبی آنمواردی مانند تهوع، استفراغ، اسهال، انقباض و گرفتگی ماهیچه ای را شامل می شود.

در بیشتر موارد، ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی در حین ورود آی یو دی از “وربوکائین” (verbocaine) استفاده می کنند. Verbocaine به معنای صحبت کردن در طی مراحل قرار دادن و ایجاد اطمینان و گرفتن بازخورد از شما است. گاهی اوقات فقط یک حواس پرتی واقعا می تواند به تحمل دقیقه های روند قرار دادن آ ی یو دی، کمک کند.

من علاقه مند به دریافت آی یو دی می باشم، اما نگران درد در هنگام قرار دادن آن هستم. چگونه می توانم در مورد نگرانی های خود با پزشکم صحبت کنم؟ چه سؤالاتی باید بپرسم؟

قبل از انجام این عمل مهم است که با پزشک معالج خود در مورد نگرانی های خود گفتگویی صریح داشته باشید. همچنین در نظر داشته باشیم که برخی از ناراحتی ها شایع هستند و می توانند متغیر باشد.

من هرگز به بیمارانم نمی گویم که قرار دادن آی یو دی بدون درد است، زیرا برای اکثر مردم این حقیقت ندارد. مطمئن می شوم که قبل از شروع کار با آن ها در مورد فرآیند قرار دادن آی یو دی صحبت کنم تا آن ها بدانند که چه اتفاقی خواهد افتاد و هر مرحله ممکن است چه احساسی داشته باشد. پرسش های شما از ارائه دهنده ی خدمات بهداشتی می تواند به درک بهتر شما از روند قرار دادن آی یو دی کمک کند و همچنین با این کار می توانید آگاهی مناسبی  کسب کنید که چه مراحلی می تواند برای شما مشکل باشد.

چنانچه که قبلا هرگز معاینه لگنی انجام نداده اید، با معاینات لگنی تجربه سختی داشته اید یا تجاوز جنسی را تجربه کرده اید به پزشک معالج خود بگویید. ارائه دهنده خدمات درمانی می تواند راهکارهایی اراﺋه کند که به شما در طی روند قرار دادن کمک کند.

همچنین می توانید از آن ها سوال کنید که چه پیشنهاداتی برای  کمک به رفع ناراحتی شما دارند و سپس در مورد این که آیا هر یک از این روش های درمانی برای شما مفید است یا خیر، بحث کنید. حتی ممکن است ترجیح دهید این کار را در یک جلسه مشاوره قبل از جلسه ی قرار دادن آی یو دی انجام دهید. داشتن پزشکی که به شما گوش دهد و نگرانی های شما را تأیید کند بسیار مهم است.

بیشتر بخوانید
آی یو دی بارداری

اشتراک گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

*

پیشنهاد سایت com.لابیاپلاستی

Template : single
postformat :

Call Now ButtonCall Now Button Call Now ButtonCall Now Button