چگونگی قرار گرفتن یک نوزاد در وضعیت بریچ - لابیاپلاستی

com.لابیاپلاستی

راهنمای جراحی زیبایی زنان و زیبایی واژن

چگونگی قرار گرفتن یک نوزاد در وضعیت بریچ

چگونگی قرار گرفتن یک نوزاد در وضعیت بریچ

با وجود این که چندین بار قرار گرفتن نوزاد در وضعیت بریچ (باسن نوزاد به سمت پایین) طی دوره بارداری معمول است، اما تقریباً سه درصد نوزادان تا رسیدن به ترم کامل در وضعیت بریچ باقی می مانند. به این نوزادان "نوزادان بریچ" گفته می شود که در معرض خطر بالای برخی از مشکلات خاص مانند دیسپلازی لگن و کمبود اکسیژن رسانی به مغز در هنگام تولد قرار دارند. روش های جایگزین مختلفی مانند ورزش های خاص، بسته های گرم و سرد و صدا درمانی برای ترغیب نوزاد بریچ به منظور قرار گرفتن در وضعیت درست زایمان (که وضعیت vertex است) بین هفته های 30 و 37 گفته شده است. نسبت به شواهد علمی تجربیات بیشتری برای تأیید این ادعاها وجود دارد. پس از 37 هفته، باید برای تغییر وضعیت بریچ نوزاد خود به کمک های پزشکی تکیه کنید. اگرچه، همواره عاقلانه تر این است که در هر مرحله از بارداری طبق نظر پزشک خود عمل کنید.

پادکست :

در صورتی که به هر نحوی نمی‌توانید مقاله را مطالع کنید ما شما را به گوش دادن پادکست آن دعوت می‌کنیم

بخش 1

ورزش کردن در هفته های 30 تا 37

چگونگی قرار گرفتن یک نوزاد در وضعیت بریچ

گام 1 . شیب بریچ را امتحان کنید. شیب بریچ یکی از رایج ترین ورزش‌ها برای قرار گرفتن نوزادان بریچ در وضعیت صحیح است. این ورزش به کودک کمک می کند تا چانه خود را پایین بیاورد (خم کند)، که این اولین قدم برای چرخیدن به وضعیت درست است. • برای انجام ورزش شیب بریچ، باید لگن خود را 9 تا 12 اینچ بالاتر از سر بلند کنید. راه های مختلفی برای این کار وجود دارد. ساده ترین راه این است که روی زمین دراز بکشید و لگن خود را با استفاده از بالش بالا ببرید. • یا این که می توانید تخته ای چوبی (یا حتی میز اتو) را به صورت شیب دار به تخت خواب یا مبل تکیه دهید و زیر آن تشک یوگا یا پادری ای که لیز نیست بگذارید. روی تخته دراز بکشید تا سر شما در پایین قرار گیرد (یک بالش به منظور محافظت زیر سر قرار دهید) و پاهای شما در انتهای بالا رود. برای ایمنی یک دستگیره به منظور تکیه گاه در نزدیکی خود داشته باشید. • این کار را سه بار در روز هر بار به مدت ده تا پانزده دقیقه، با معده خالی و در مواقعی که کودک فعال است انجام دهید. سعی کنید هنگام انجام تمرین آرام باشید و نفس عمیق بکشید و از منقبض کردن عضلات شکمی خودداری کنید. برای بهره بیشتر، می توانید شیب بریچ را همراه با روش های جایگزین گرما و صدا یا صدا همزمان انجام دهد.

چگونگی قرار گرفتن یک نوزاد در وضعیت بریچ

گام 2 . ورزش زانو به داخل قفسه سینه (حالت سجده) را انجام دهید. این تمرین از نیروی جاذبه برای ترغیب کودک به سمت غوطه وری در موقعیت درست زایمان استفاده می کند. • روی زمین یا تخت روی زانو بنشینید و ساعد خود را روی زمین قرار دهید. باسن خود را به سمت بالا و چانه خود را به سمت پایین خم کنید. این امر باعث می شود قسمت تحتانی رحم شما گسترش یابد و ایجاد فضای برای سر نوزاد را باعث می شود. • این موقعیت را 5 تا 15 دقیقه، دو بار در روز انجام دهید. سعی کنید این کار را با معده خالی انجام دهید، در غیر این صورت ممکن است بعد از آن دچار احساس نا خوشی شوید. • این که بتوانید موقعیت کودک را حس کنید، ممکن است به روند چرخش در طول انجام ورزش کمک کند. در حالی که به یک آرنج تکیه داده اید، از دست مخالف استفاده کنید تا فشار رو به جلو ملایمی را روی قسمت انتهایی کودک، که دقیقاً بالای استخوان پوبیس شما قرار دارد، اعمال کنید.

چگونگی قرار گرفتن یک نوزاد در وضعیت بریچ

گام 3 . وارونه به جلو خم شوید. وارونگی به جلو، شبیه به تمرین قبلی است، اما کمی شدیدتر است. • از حالت سجده روی تختخواب یا مبل شروع کنید. با احتیاط کف دست خود را روی زمین قرار دهید. به یاد داشته باشید که چانه خود را پایین بیاورید، زیرا این کار به استراحت عضلات لگن کمک می کند. • هنگام انجام این تمرین بسیار مراقب باشید، تا دستانتان لیز نخورد. یک تشک ورزشی یا فرشی که لیز نباشد می تواند به شما در کشش کمک کند. از همسر خود بخواهید تا در موقعیت های مختلف به شما کمک کند و از دست او برای حمایت شانه های خود در طول ورزش استفاده کنید. • این موقعیت را تا سی ثانیه نگه دارید. به خاطر داشته باشید که بهتر است مرتباً ورزش را (3 تا 4 بار در روز) تکرار کنید تا این که موقعیت را برای مدت طولانی تری نگه دارید.

چگونگی قرار گرفتن یک نوزاد در وضعیت بریچ

گام 4 . به استخر بروید. شنا کردن و قوز کردن و غوطه ور شدن در استخر می تواند به کودک کمک کند تا در وضعیت درست قرار بگیرد. در انجام ورزش های استخر برای ایمنی یک دست آویز به منظور تکیه گاه در نزدیکی خود داشته باشید: • در آب عمیق به سمت کف استخر قوز کنید و دست هایتان را برای رسیدن به سطح آب، به سمت بالا ببرید. • فقط شنا در استخر می تواند کودک را به حرکت ترغیب کند (و در هفته های آخر بارداری احساس خوبی دارد). تصور می شود که شنای پروانه و کرال به طور ویژه برای این کار مؤثر هستند. • در آب عمیق هم از جلو و هم از عقب غوطه ور شوید. این باعث می شود عضلاتتان شل شود و کودک راحت تر بتواند بچرخد. اگر تعادل خوبی دارید، می توانید تا زمانی که توانایی نگه داشتن نفس خود زیر آب را دارید، با دست های خود روی کف استخر بایستید (بالانس بزنید). • به داخل آب شیرجه بزنید. در حالی که سر نوزاد را که خارج از لگن است نگه داشته اید، به آرامی داخل استخر شیرجه بزنید. تصور بر این است که بی وزنی و جریان آب پر سرعت در هنگام شیرجه زدن به کودک کمک می کند تا به تنهایی خودش را بچرخاند و در موقعیت درست قرار بگیرد.

چگونگی قرار گرفتن یک نوزاد در وضعیت بریچ

گام 5 . توجه زیادی به وضعیت بدن خود کنید. گذشته از انجام ورزش های خاص برای ترغیب کودک به چرخش در موقعیت مناسب، مهم است که در زندگی روزمره به وضعیت خود توجه کنید، زیرا این امر می تواند بر حرکت کودک تأثیر بگذارد. • به طور خاص، وضعیت خوب حداکثر میزان فضای موجود در رحم را تضمین می کند و کمک می کند تا کودک بتواند به تنهایی خود را به سمت وضعیت صحیح حرکت بدهد. برای داشتن بهترین وضعیت از دستورالعمل های زیر استفاده کنید: • درست با سطح چانه خم شده معمول خود روی زمین بایستید. • اجازه دهید شانه های شما به طور طبیعی آویزان باشند. اگر درست با سطح چانه معمول خود در وضعیت مناسب بایستید، شانه های شما پایین آمده و به طور طبیعی تراز می شوند. از بالا انداختن مجدد آنها خودداری کنید. • شکم خود را بکشید و صاف کنید. با شکم برجسته نایستید. • پشت خود را بکشید و صاف کنید. مرکز ثقل شما باید بالای لگن شما باشد. • پاهای خود را به درستی قرار دهید. پاهای خود را به اندازه عرض شانه از هم فاصله دهید و وزن خود را به طور مساوی روی پاهای خود پخش کنید.

بخش 2

استفاده از تکنیک های جایگزین (در هفته 30 تا 37)

چگونگی قرار گرفتن یک نوزاد در وضعیت بریچ

گام 1 . از بسته های گرم و سرد استفاده کنید. یک چیز سرد در قسمت بالای رحم و / یا چیزی گرم در قسمت انتهایی رحم قرار دهید این کار ممکن است کودک شما را ترغیب کند تا از سرما به سمت گرم برود و در وضعیت صحیح قرار گیرد. • برای این کار، یک بسته یخ یا یک بسته سبزیجات یخ زده را در بالای شکم خود، در نزدیکی سر کودک قرار دهید. این امید می رود که کودک از سرما فراری شود و به منظور پیدا کردن موقعیت گرمتر و راحت تر بچرخد. • استفاده از یخ در وان، در حالی که نیمه پایینی شکم شما در آب گرم قرار گرفته باشد، روش خوبی برای استفاده از این تکنیک است، زیرا کودک به سمت گرما گرایش پیدا می کند. یا این که، می توانید یک بسته گرم یا بطری آب گرم را روی قسمت پایینی شکم خود قرار دهید. • این روش گرم و سرد کاملاً بی خطر است، بنابراین می توان آن را به مدت طولانی و هر زمان که دوست دارید انجام دهید. بسیاری از خانم‌ها هنگام انجام ورزش شیب بریچ، از بسته های گرم و سرد بر روی شکم خود استفاده می کنند.

چگونگی قرار گرفتن یک نوزاد در وضعیت بریچ

گام 2 . برای ترغیب نوزاد به چرخش به موقعیت صحیح از صدا استفاده کنید. دو روش مختلف استفاده از صدا وجود دارد، که هر دو بر این مبنا هستند که نوزاد به سمت صدا و در نتیجه به موقعیت مناسب می چرخد. • یکی از گزینه های محبوب پخش موسیقی برای کودک با قرار دادن هدفون در قسمت پایین شکم شما است. می توانید موسیقی ساخته شده مخصوصاً برای نوزادان متولد نشده و تازه متولد شده را به صورت آنلاین دانلود کنید - خواه موسیقی کلاسیک آرام باشد یا نسخه های لالایی از آهنگ های لالایی مورد علاقه شما. • یا، می توانید از همسر خود بخواهید دهان خود را نزدیک قسمت پایین شکم شما قرار دهد و با کودک صحبت کند، و به این ترتیب او را ترغیب به حرکت به سمت صدای همسر خود می کنید. این تکنیک با این روش یک راه خوب برای ارتباط همسرتان با کودک هم هست.

چگونگی قرار گرفتن یک نوزاد در وضعیت بریچ

گام 3 . به یک متخصص با تجربه در زمینه ی استفاده از تکنیک وبستر مراجعه کنید. تکنیک محدودیت داخل رحم وبستر - یا به بیان ساده تر تکنیک وبستر - برای بازگرداندن تعادل و عملکرد مناسب لگن ایجاد شده است، و تصور بر این است که کودک را به چرخیدن به موقعیت درست ترغیب می کند. • تکنیک وبستر شامل دو چیز است : اول، تضمین می کند که استخوان دنبالچه و لگن متعادلند و در تراز مناسب قرار دارند. اگر این استخوان‌ها به شکل غیر همتراز قرار بگیرند(در یک امتداد نباشند)، مانع از حرکت کودک به سمت موقعیت صحیح می شوند. • دوم، این روش با کاهش استرس رباط های گرد که از رحم حمایت می کنند به این صورت که با شل کردن و استراحت دادن به آن‌ها کمک می کند. پس از شل شدن این رباط ها، کودک فضای بیشتری برای جابجایی دارد و به او اجازه می دهد تا قبل از تولد به وضعیت درست برسد. • به خاطر داشته باشید که تکنیک وبستر یک فرایند است، بنابراین در هفته های آخر بارداری حداقل باید سه بار برای انجام آن مراجعه کنید. اطمینان حاصل کنید که تحت درمان توسط یک متخصص دارای مجوز که در معالجه زنان باردار با نوزادان بریچ تجربه دارد، هستید.

چگونگی قرار گرفتن یک نوزاد در وضعیت بریچ

گام 4 . سوزاندن موکسا روی پوست بدن. موکسابیشن یک روش سنتی چینی است که از گیاهان سوزاننده برای تحریک نقاط طب سوزنی استفاده می کند. • برای چرخاندن یک نوزاد بریچ، گیاهی معروف به mugwort در نقطه فشاری BL 67، واقع در گوشه بیرونی ناخن انگشت پنجم پا (انگشت کوچک) قرار دارد. تصور می شود این تکنیک سطح فعالیت کودک را بالا می برد، از این رو او را ترغیب می کند تا به خودی خود وارد موقعیت صحیح شود. • موکسابیشن معمولاً توسط متخصص طب سوزنی (گاهی هم متخصص طب سنتی) یا یک پزشک دارای مجوز طب چینی انجام می شود. با این حال، امکان خرید لوله های موکسابیشن برای افرادی که مایل هستند این روش را در خانه امتحان کنند، وجود دارد.

چگونگی قرار گرفتن یک نوزاد در وضعیت بریچ

گام 5 . هیپنوتیزم را امتحان کنید. برخی از خانم‌ها با کمک یک متخصص هیپنوتیزم با موفقیت نوزاد بریچ خود را به موقعیت درست چرخانده اند. • هیپنوتیزم برای چرخاندن کودک معمولاً رویکردی دو جانبه دارد. اول، مادر در حالت آرامش عمیق هیپنوتیزم می شودکه این به عضلات لگن وی کمک می کند تا شل شود و به دنبال آن قسمت تحتانی رحم گسترش یابد و کودک را به نوبه خود برای رفتن به موقعیت درست ترغیب می کند. • دوم، مادر به استفاده از تکنیک های تجسم تشویق می شود به این ترتیب که تجسم کند که کودک در حال چرخیدن به وضعیت درست است. • از پزشک خود نام و شماره تلفن یک متخصص هیپنوتیزم درمانی معتبر در منطقه خود را در خواست کنید.

بخش 3

درخواست کمک پزشکی (پس از 37 هفته)

چگونگی قرار گرفتن یک نوزاد در وضعیت بریچ

گام 1 . برای چرخش سفالیک خارجی (ECV) از پزشک نوبت بگیرید. پس از گذشتن از هفته ی 37، بعید است که نوزاد بریچ به تنهایی موقعیت خود را تغییر دهد. • بنابراین، باید از پزشک خود برای انجام ECV یک نوبت بگیرید تا وی با استفاده از این روش سعی کند کودک بچرخاند. این یک روش غیر جراحی است که توسط پزشک در بیمارستان استفاده می شود. • در طی این فرایند، پزشک برای آرام کردن رحم از دارو استفاده می کند تا بتواند کودک را به صورت بیرونی و به وضعیت درست منتقل کند. این کار با اعمال فشار رو به پایین در قسمت پایینی شکم انجام می شود (که برخی از خانم‌ها آن را بسیار ناراحت کننده می دانند). برخی از بیمارستان‌ها ممکن است برای رفع هرگونه ناراحتی احتمالی، هیپنوتیزم درمانی ارائه دهند. • در طی این فرایند، پزشک از سونوگرافی برای نظارت بر وضعیت کودک، جفت و میزان مایع آمنیوتیک استفاده می کند. ضربان قلب کودک نیز در طول عمل تحت نظارت خواهد بود و چنانچه خیلی پایین بیاید، ممکن است انجام فوری زایمان، ضروری باشد. • روش ECV در حدود 58٪ از حاملگی های نوزادان بریچ موفقیت آمیز است. این میزان موفقیت در بارداری های بعدی (و نه بار اول) بالاتر است. با این حال، در برخی موارد، به دلیل عوارضی مانند خونریزی یا سطح پایین تر از حد طبیعی مایعات آمنیوتیک انجام این روش ممکن نیست. انجام این روش هنگامی که کودکان دو قلو هستند غیر ممکن است.

چگونگی قرار گرفتن یک نوزاد در وضعیت بریچ

گام 2 . با پزشک خود در مورد انجام سزارین مشورت کنید. در بعضی موارد، چه نوزاد شما بریچ باشد یا چه بریچ نباشد انجام سزارین ضرورت دارد؛ از علل غیربریچ می توان به جفت سر راهی، سه قلو حامله بودن یا داشتن سابقه سزارین در حاملگی قبلی اشاره کرد. • با این حال اگر کودک شما بریچ است اما همه عوامل دیگر طبیعی هستند، باید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید کودک خود را به طور طبیعی (از راه واژن) زایمان کنید یا تحت عمل جراحی سزارین قرار بگیرید. از آن جایی که اعتقاد بر این است که انتخاب سزارین خطر کمتری در پی دارد، اکثر نوزادان بریچ را از این طریق به دنیا می آورند. • سزارین های از قبل برنامه ریزی شده معمولاً زودتر از هفته 39 بارداری انجام نمی شوند. درست قبل از سزارین سونوگرافی انجام خواهد شد تا از این که نوزاد از قبل از آخرین معاینه تغییر نکرده است، اطمینان حاصل شود. • با این وجود، اگر قبل از سزارین برنامه ریزی شده، زایمان آغاز شود و خیلی سریع پیشرفت کند، ممکن است لازم باشد نوزاد را بدون توجه به برنامه های خود برای سزارین کردن، به روش طبیعی به دنیا آورید.

چگونگی قرار گرفتن یک نوزاد در وضعیت بریچ

گام 3 . داشتن یک زایمان طبیعی با وضعیت بریچ نوزاد را مد نظر قرار بدهید. بیرون دادن نوزادان بریچ از طریق زایمان طبیعی دیگر به اندازه گذشته خطرناک تلقی نمی شود. • در حقیقت، در سال 2006 کالج زنان و زایمان آمریکا (ACOG) اظهار داشت که نوزادان بریچ از طریق زایمان طبیعی در بعضی از بیماران با شرایط خاص، ایمن و معقول است. • به عنوان مثال، اگر لگن مادر به اندازه کافی بزرگ باشد، زایمان طبیعی ممکن است گزینه در دسترسی باشد؛ به این ترتیب نوزاد دوران جنینی خود را کامل طی می کند (ترم می شود) و زایمان به طور عادی شروع می شود و پیش می رود. سونوگرافی های این نوزادان نشان می دهد که آن‌ها از نظر وزن سالمند و هیچ ناهنجاری ندارند (به غیر از وضعیت بریچ). مراقبت اولیه در زایمان طبیعی نوزادان بریچ انجام می شود. • اگر فکر می کنید این معیار های ذکر شده را احتمالا دارید و به داشتن زایمان سنتی و طبیعی بیشتر از سزارین علاقه دارید، با پزشک خود صحبت کنید تا گزینه های خود را بررسی کرده و تصمیم بگیرید که آیا زایمان طبیعی برای شما و نوزادتان بی خطر است یا خیر.

بیشتر بخوانید
بارداری حاملگی زایمان زمان زایمان وضعیت بریچ

اشتراک گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

*

پیشنهاد سایت com.لابیاپلاستی

Call Now ButtonCall Now Button Call Now ButtonCall Now Button