SIZE XS SIZE SM SIZE MD SIZE LG تست حاملگی خمیردندان چیست و آیا عملی است؟ - لابیاپلاستی

com.لابیاپلاستی

راهنمای جراحی زیبایی زنان و زیبایی واژن

newarticle

تست حاملگی خمیردندان چیست و آیا عملی است؟

اگر با بوییدن چیزهایی که قبلا برای شما دلپذیر بود احساس تهوع می کنید یا آنقدر احساس خستگی می کنید که نیاز به استراحتی در ساعت 7 بعد از ظهر دارید و یا اینکه یک احساس سیری ناپذیر نسبت به بوریتوهای خاصی از نقاط مختلف شهر دارید؛ این علائم می تواند نشانگر باردار بودن شما باشد.

تست حاملگی خمیردندان چیست و آیا عملی است؟
187

اگر با بوییدن چیزهایی که قبلا برای شما دلپذیر بود احساس تهوع می کنید یا آنقدر احساس خستگی می کنید که نیاز به استراحتی در ساعت 7 بعد از ظهر دارید و یا اینکه یک احساس سیری ناپذیر نسبت به بوریتوهای خاصی از نقاط مختلف شهر دارید؛ این علائم می تواند نشانگر باردار بودن شما باشد.

در این حالت، احتمالاً آزمایش بارداری اولویت شماره یک است (البته، شاید هم شماره دو باشد. این بوریتو خیلی خوب به نظر می رسد). اما وقتی نوبت به تست حاملگی در منزل می رسد، استفاده از خمیر دندان احتمالاً آخرین چیزی است که به ذهن شما می رسد. بنابراین ممکن است تعجب آور باشد که بدانیم برخی از خانم ها برای تأیید یا رد حاملگی از تست های حاملگی خمیردندان DIY استفاده می کنند.

در صورتی که شما مایل به صرف هزینه برروی تست حاملگی در منزل نباشید و یا در صورتیکه بخواهید به یک جواب فوری براساس آنچه که در منزل داشته اید برسید و یا اگر ترجیح می دهید با خرید یک تست حاملگی از فروشگاه مواد غذایی محله تان مورد توجه واقع نشوید (چه کسی به یک همسایه فضول نیاز دارد که شایعات را پخش کند!) این تست حاملگی DIY ارزان ممکن است جذاب باشد.

این تست حاملگی خمیر دندان چگونه عمل کند؟

ایده آزمایش حاملگی خمیردندان DIY ساده و سریع است و نیازی به آمادگی زیادی از طرف شما ندارد. تنها چیزهایی که شما نیاز دارید یک لوله خمیر دندان است (برخی پیشنهاد می کنند از خمیر سفید استفاده کنید)، نمونه ای از ادرار شما، ظرفی برای مخلوط کردن این دو و چند دقیقه از وقت شما.

  • از یک خمیر ندان معمولی استفاده کنید (نام تجاری آن مهم نیست) و مقدار زیادی از آن را درون یک فنجان یا ظرف خالی بریزید.
  • در یک ظرف جداگانه ادرار کنید.
  • نمونه ادرار را به آرامی درون ظرف خمیر دندان بریزید.
  • تغییر و ادغام ادرار و خمیردندان را چک کنید.

کسانی که طرفدار این روش DIY هستند، متقاعد شده اند که ترکیب ادرار با خمیر دندان باعث ایجاد یک واکنش شیمیایی (تغییر رنگ یا حالت گازی می شود) که می تواند نشان دهد، “شما حامله هستید!”

طرفداران این روش معتقدند که این آزمایش بارداری خمیر دندان DIY به همان روش آزمایش منظم بارداری انجام می شود، که برای تشخیص هورمون بارداری در ادرار طراحی شده است.

هورمون گنادوتروپین مزمن انسانی hCG فقط در هنگام بارداری در بدن یک زن تولید می شود. اعتقاد بر این است که این هورمون بسیاری از علائم بارداری اولیه شامل تهوع و استفراغ را که به عنوان بیماری صبحگاهی شناخته می شوند، ایجاد می کند.

اما در حالی که این آزمایش بارداری DIY قرار است هورمون بارداری را اندازه گیری یا تشخیص دهد، هرگونه واکنشی که از ترکیب خمیردندان و ادرار حاصل شود، به احتمال زیاد به دلیل خاصیت اسیدی ادرار است و نه به دلیل هورمون hCG در ادرار شما.

یک نتیجه مثبت چگونه است؟

طبق گفته کسانی که به این تست بارداری DIY اعتقاد دارند، در صورت بارداری، خمیردندان ظاهرا به عنوان پاسخی به هورمون حاملگی، یا تغییر رنگ می دهد یا تبخیر می شود و از بین می رود.

یک نتیجه منفی چگونه است؟

اگر باردار نباشید بدین معنی است که بدن شما هورمون بارداری را تولید نمی کند؛ این تئوری یعنی اینکه ترکیب خمیردندان با ادرار شما هیچ نوع واکنشی ایجاد نمی کند. خمیر دندان به همان رنگ باقی می ماند و از بین نمی رود.

آیا آزمایشات حاملگی خمیردندان دقیق است؟

نه، آزمایش حاملگی خمیردندان دقیق نیست و همچنین راهی مطمئن برای تأیید بارداری نیست.

همچنین هیچ گواهی مبنی بر اینکه نشان دهد خمیر دندان می تواند هورمون بارداری را در ادرار زن تشخیص دهد، وجود ندارد. همچنین، هر نوع گازی که از مخلوط خمیر دندان و ادرار ایجاد شود، احتمالاً بدلیل واکنش خمیردندان با اسید ادرار است.

ادرار حاوی اسید اوریک است که در ادرار هر کس وجود دارد فارغ از اینکه باردار باشند یا نه، زن باشید یا مرد.

همچنین، یکی از مواد تشکیل دهنده خمیر دندان معمولاً کربنات کلسیم است. نکته جالب توجه اینجاست که کربنات کلسیم همراه با اسید می تواند گاهی اوقات یک واکنش کف آلود ایجاد کند.

بنابراین اگر آزمایش حاملگی خمیردندان درحالت تبخیر و گازی باشد، به جای این که نشانه ای از بارداری باشد، می تواند بدلیل واکنش خمیردندان با اسید اوریک باشد. حقیقت این است که، هم آقایان و هم زنان غیر باردار می توانند نتایج مشابهی از این تست ها بگیرند.

اگر در آزمایش حاملگی شخصی حالت گازی ایجاد نشود، این ممکن است به دلیل این باشد که این شخص در ادرار خود اسید کمتری داشته باشد.

چگونه می توانید تست بارداری بگیرید؟

اگر فکر می کنید باردار هستید، چندین روش برای تست دقیق بارداری وجود دارد. هرچه زودتر بارداری را تأیید کنید، بهتر است زیرا می توانید زودتر مراقبت های دوران بارداری را دریافت کنید، که برای یک بارداری سالم ضروری است.

آزمایشات بارداری خانگی

آزمایش حاملگی در خانه یکی از سریع ترین و ارزان ترین راه ها برای تشخیص حاملگی است. شما می توانید این آزمایش ها را از هر فروشگاه مواد غذایی، داروخانه یا حتی بصورت آنلاین خریداری کنید. آنها برای تشخیص هورمون بارداری طراحی شده اند.

شما می توانید بر رویdipstick  بارداری ادرار کنید، یا در یک فنجان ادرار کنید و سپسdipstick  را در ادرار بگذارید. شما باید چند دقیقه منتظر نتیجه بمانید. ادعا می شود که تست های بارداری در خانه  تقریباً 99 درصد دقیق هستند. اما بعضی اوقات می توانند منجر به نتیجه مثبت یا منفی کاذب شوند.

اگر خیلی زود آزمایش بارداری را انجام دهید یا ادرار شما خیلی رقیق باشد، ممکن است یک منفی کاذب رخ دهد. به همین دلیل، شما باید حداقل 1 هفته پس از تمام شدن عادت ماهیانه، آزمایش را متوقف کنید.

همچنین، آزمایش بارداری در هنگام صبح هنگامی که احتمالاً ادرار شما بالاترین سطح هورمون بارداری را دارا می باشد، قابل اطمینان تر است.

حرف آخر

اگرچه اعتماد به نتایج استفاده از خمیر دندان به عنوان یک آزمایش بارداری خانگی DIY یک ایده بد است، اگر گمان کنید که شما یا شخص دیگری ممکن است باردار باشید، می تواند یک آزمایش شیمی جالب باشد.

فقط یادتان باشد که نتایج را با شک و تردید در نظر داشته باشید. این که آیا نتیجه قابل اعتناست یا خیر، همیشه در صورت شک به بارداری با یک آزمایش حاملگی در خانه و یک قرار ملاقات با پزشک پیگیری کنید.

بیشتر بخوانید
تست بارداری تست حاملگی تست حاملگی خمیردندان

اشتراک گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

*

پیشنهاد سایت com.لابیاپلاستی

Template : single
postformat :

Call Now ButtonCall Now Button Call Now ButtonCall Now Button