خونریزی بعد از زایمان تا چه اندازه طبیعی است؟ - لابیاپلاستی

com.لابیاپلاستی

راهنمای جراحی زیبایی زنان و زیبایی واژن

اپیزود شمارهٔ 5 : خونریزی بعد از زایمان تا چه اندازه طبیعی است؟


          

          

خلاصه پادکست :

وقتی بانوان به لحظات تولد نوزاد دلبندشان نزدیک می شوند، در کنار حس شیرین ملاقات با فرزند، از موضوعات مختلفی نگران هستند که یکی از آن ها خونریزی بعد از زایمان است. این پدیده ی ترسناکی نیست، بلکه طبیعی بوده و فقط در صورت وجود علائم خطرناک باید به پزشک مراجعه کرد.

معمولا خونریزی بعد از زایمان از 3 تا 10 روز به طول می انجامد. در ابتدا میزان خون خارج شده بسیار زیاد است و گاهی هم با لخته های کوچکی همراه است. به همین خاطر عوض کردن پد بهداشتی، هر سه ساعت یکبار طبیعی است. رنگ خون خارج شده در سه روز اول قرمز رنگ است.

پس از سه روز کم کم رنگ خونریزی بعد از زایمان از قرمز به صورتی، قهوه ای و در آخر هم به زرد روشن متمایل می گردد. البته پس از گذشت این مدت، گاهی هم تا حدود 6  هفته خونریزی ادامه خواهد داشت.

گفتنی است که خونریزی بعد از زایمان با شیر دادن به نوزاد شدت پیدا می کند، چرا که با شیر دادن عضلات رحم را منقبض کرده و باعث خونریزی می شود. توجه داشته باشید که مصرف قرص هورمونی ضدبارداری هم باید زیر نظر پزشک مصرف شود.

اما دلیل خونریزی بعد از زایمان چیست؟

بعد از زایمان، جفت از رحم جدا می شود؛ ولی تا 6 هفته عمل خون رسانی از رحم به جفت صورت می پذیرد. در این حالت رگ ها قطع شده اند و خونریزی پدید می آید.

بدن در زمان حاملگی 50 درصد خون بیشتری تولید می کند و این امر می تواند تا حدودی نگرانی شما را از خونریزی بعد از زایمان بکاهد.

لخته های بزرگ خون به اندازه ی توپ تنیس، تعویض یک ساعته پد بهداشتی، تغییر نکردن رنگ خون از روز چهارم و بوی بد می تواند علائم خونریزی های خطرناک باشد.

چنانچه خانمی 24 ساعت بعد از زایمان 500 تا 1000 میلی لیتر خون از دست دهد، به پدیده ی PPH مبتلا می شود که با علائمی همچون: تپش قلب بالا، ضعف زیاد، بی حالی و سخت نفس کشیدن موقع راه رفتن همراه است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این موضوع به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم که حتما این فایل صوتی را تا انتها گوش دهید.

بارداری خونریزی بعد از زایمان زایمان

اشتراک گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

*

پادکست‌های پیشنهادی com.لابیاپلاستی

آخرین پادکست‌های com.لابیاپلاستی

Call Now ButtonCall Now Button Call Now ButtonCall Now Button