اگر فیبروم های رحمی اذیت کننده باشند آیا می شود در سن ۳۵ سالگی رحم را در اورد؟ - لابیاپلاستی

com.لابیاپلاستی

راهنمای جراحی زیبایی زنان و زیبایی واژن

اگر فیبروم های رحمی اذیت کننده باشند آیا می شود در سن ۳۵ سالگی رحم را در اورد؟

سوال :

اگر فیبروم های رحمی اذیت کننده باشند آیا می شود در سن ۳۵ سالگی رحم را در اورد؟ با توجه به اینکه قصد بچه دار شدن نداریم. آیا مشکلی ایجاد میشود ؟

جواب :

با توجه به اینکه عمل برداشتن رحم عمل بزرگی هست و هر عملی عوارضی دارد در سن شما اگر مشکل خاصی نداشته باشید فقط میوم را خارج میکنیم.

جواب پیشنهادی:

با توجه به اینکه عمل برداشتن رحم عمل بزرگی هست تا زمانی که وضعیت بیماری خیلی بد نباشد نیازی به برداشتن کامل رحم نیست. با توجه به سن شما می توان فقط میوم را خارج کرد و نیازی به برداشتن کامل رحم نیست. هیسترکتومی آخرین راه حل است و زمانی انجام می شود که فیبروم ها رشد زیادی کرده باشند و باعث ایجاد درد و خونریزی زیادی شوند.

فیبروم ها، تومورهای خوش خیمی هستند که در درون رحم قرار دارند. این تومورها گاهی روی رحم نیز رشد می کنند. در واقع فیبروم ها زمانی به وجود می آیند که عضلات رحم رشد غیرطبیعی دارند. اندازه فیبروم ها معمولا در حدود یک لوبیا کوچک بوده و حتی تا یک توپ بزرگ نیز می توانند رشد کنند. گاهی فیبروم ها آنقدر کوچک هستند که به راحتی دیده نمی شوند. از علائمی که وجود فیبروم را نشان می دهند می توان عادت ماهیانه دردناک و با خونریزی زیاد، احساس فشار در لگن، مشکلات بارداری و نیز یبوست و تکرر ادرار را نام برد.

برای درمان فیبروم ها، با توجه به اندازه فیبروم ها و تشخیص پزشک متخصص از عمل میومکتومی بهره می گیرند. در این عمل اقدام به برداشتن فیبروم ها می کنند و به بقیه رحم کاری ندارند. به این دلیل رحم را به طور کامل بر نمی دارند که ممکن است فرد بخواهد در آینده باردار شود. البته گاهی ممکن است فرد نخواهد باردار شود، در این صورت نیز ترجیح این است که فقط فیبروم ها جراحی و برداشته شوند. روش میومکتومی به طور صددرصد مشکل را حل نمی کند و ممکن است بعد از مدتی دوباره فیبروم ها عود کنند. در صورتی که میومکتومی مشکل را حل نکند و درد و خونریزی هم چنان وجود داشته باشد آخرین راه حل برداشتن کل رحم یا هیسترکومی می باشد. گرچه هیسترکومی عوارض و درد زیادی را به دنبال دارد.
بیشتر بخوانید
فیبروئید فیبروم

اشتراک گذاری

آخرین سوال‌ها com.لابیاپلاستی

سوال‌های برگزیده com.لابیاپلاستی

پیشنهاد سایت com.لابیاپلاستی

Call Now ButtonCall Now Button Call Now ButtonCall Now Button