چطوری حرکت کودک در شکم را احساس کنید - لابیاپلاستی

com.لابیاپلاستی

راهنمای جراحی زیبایی زنان و زیبایی واژن

چطوری حرکت کودک در شکم را احساس کنید

احساس کردن حرکت کودک یکی از لذت های دوران بارداری است. ممکن است خیلی زود در هفته 16 حرکت بچه را در شکم خود احساس کنید، اما اگر دیرتر از این موعد حرکت را احساس کردید، نگران نباشید. همسر یا سایر عزیزانتان ممکن است به محض رسیدن به هفته 20 بتوانند حرکت بچه را از بیرون شکمتان احساس کنند، هرچند ممکن است تا حدود هفته 24 هم نتوانند چیزی احساس کنند. همچنین می توانید از چند ترفند برای به حرکت درآوردن کودک در شکمتان استفاده کنید.

پادکست :

در صورتی که به هر نحوی نمی‌توانید مقاله را مطالع کنید ما شما را به گوش دادن پادکست آن دعوت می‌کنیم

بخش 1

متوجه اولین حرکات کودک خود شوید.

متوجه اولین حرکات کودک خود شوید.

گام 1 . برای احساس حرکت کردن کودک تا هفته 18 الی 22 صبر کنید. در هنگام بارداری، تا نزدیک 5 ماهگی متوجه شروع حرکات نمی شوید. به خاطر داشته باشید که شما تنها فردی خواهید بود که قادر به احساس حرکت در این مرحله هستید، زیرا نسبتاً حرکات ضعیفی هستند. • ممکن است در اوایل هفته ی 16 حرکات را متوجه شوید، با این حال ممکن است تا هفته 24 حرکتی احساس نکنید. زمان به دست آوردن توانایی احساس حرکت کودک شما برای هر شخص متفاوت است و حتی اگر چندین بار حامله شوید این زمان ممکن است در بارداری های مختلف هم متفاوت باشد.

متوجه اولین حرکات کودک خود شوید.

گام 2 . به حرکات خفیف توجه کنید. کودک شما در این مرحله آنقدر کوچک است که واقعاً آن چنان حرکاتی را احساس نخواهید کرد. در حقیقت، ممکن است به صورت احساسی شبیه به وجود گاز یا صدا دادن معده باشد، و ممکن است متوجه نشوید که در حقیقت این حرکت کودک بوده است. • برخی از افراد این حرکات را به صورت "لرزش" یا "مانند وجود پروانه" توصیف می کنند.

متوجه اولین حرکات کودک خود شوید.

گام 3 . برای افزایش شانس احساس کردن حرکت، وقت خود را در مکانی آرام سپری کنید. از آنجا که در این مرحله حرکات بسیار خفیف هستند، ممکن است نیاز به توجه ویژه داشته باشید تا بتوانید متوجه آن‌ها شوید. سعی کنید به مدت 30 دقیقه تا یک ساعت در جایی آرام زمان خود را بگذرانید و ببینید که آیا حرکات خفیف را متوجه می شوید یا خیر. در این بازه زمانی آرام بنشینید تا بتوانید حرکت کودک را احساس کنید. • حرکات کودک شما می تواند شبیه قلقلک ناشی از لمس شدن با پر، احساس نواز شدن یا حرکات پیچشی به ویژه در هفته های 16 تا 19 احساس شوند. • هنگامی که متوجه شدید که حرکت کودکتان چه حسی دارد، حتی اگر ساکن و ساکت نباشید هم می توانید با سرعت بیشتری متوجه آن‌ها شوید.

متوجه اولین حرکات کودک خود شوید.

گام 4 . اگر تا هفته 24 حرکات را احساس نکردید با پزشک یا ماما خود صحبت کنید. این فقط در حد احتیاط است، زیرا بعضی اوقات حرکات کودک را حتی اگر در حال لگد زدن هم باشد، نمی توانید احساس کنید. با این حال، ماما یا پزشک می تواند با انجام سونوگرافی به ضربان قلب کودک گوش کند و حرکاتش را مشاهده کند و اطمینان حاصل کند که همه چیز درست است.

بخش 2

به دیگران اجازه دهید حرکات کودکتان را احساس کنند.

به دیگران اجازه دهید حرکات کودکتان را احساس کنند.

گام 1 . به دیگران اجازه دهید شکمتان را بین هفته های 24 تا 28 احساس کنند . در این مرحله، احتمالاً می توانید حرکت کودک را در شکمتان احساس کنید. اگر شخص دیگری دست خود را مقابل شکم شما نگه دارد، ممکن است در این مرحله بتواند لرزش کودک را احساس کند. • ممکن است دیگران بتوانند کودک شما را در همان اوایل هفته 20 احساس کنند، با این حال این امکان هم هست که تا هفته 30 زمان ببرد.

به دیگران اجازه دهید حرکات کودکتان را احساس کنند.

گام 2 . در یک مکان آرام دراز بکشید و اجازه دهید دست خود را روی شکم شما بگذارند. ابتدا طرف خود را آگاه کنید که احتمال این که شما حرکات کودک را بیشتر احساس کنید، بیشتر است. سپس، بگذارید فرد دست خود را روی شکم شما بگذارد. ساکن بمانید تا آن‌ها بتوانند حرکاتی را که کودک ممکن است انجام دهد احساس کنند. • در این مرحله، حرکات می توانند مانند اسپاسم عضلات یا مشت و لگد زدن احساس شوند. • اگر متوجه شدید کودک در حال فشار به قسمت خاصی از شکم است، به شخص بگویید که دست خود را در آنجا قرار دهد.

به دیگران اجازه دهید حرکات کودکتان را احساس کنند.

گام 3 . طبق درخواست پزشک ضربات و حرکات را از هفته 28 بشمارید. . پزشک می تواند در شروع این کار به شما کمک کند. با استفاده از نمودار حرکات، متوجه می شوید که چه تعداد حرکت در یک دوره معین، مثلا در طی 2 ساعت،احساس می کنید. سپس هر روز بررسی کنید تا مطمئن شوید کودک شما هنوز هم با سرعت عادی در حال حرکت است. • پزشک ممکن است تعداد مشخصی ضربه در مدت زمان معینی را مد نظر داشته باشد، مثلا داشتن 10 حرکت در 2 ساعت. • بعضی از پزشکان فکر نمی کنند که این نمودارها مفید باشند، زیرا بیشتر آن‌ها نادرست هستند، بنابراین با پزشک صحبت کنید تا ببینند آیا از شما می خواهد که حرکات کودک خود را پی گیری کنید یا خیر.

به دیگران اجازه دهید حرکات کودکتان را احساس کنند.

گام 4 . اگر کودک شما کند یا حرکاتش متوقف شد، سریعاً با پزشک خود تماس بگیرید. اگر متوجه کاهش ناگهانی حرکات شده اید یا کودک کاملا حرکتش متوقف شد، باید سریعاً با پزشک خود تماس بگیرید یا به اورژانس مراجعه کنید. ممکن است کودک مشکلی داشته باشد که باید فوراً برطرف شود.

به دیگران اجازه دهید حرکات کودکتان را احساس کنند.

گام 5 . اگر دچار درد شدید به پزشک خود مراجعه کنید. . بارداری می تواند آسایش و راحتی را از شما بگیرد و حرکات ناگهانی کودکتان حتی ممکن است دردناک باشد. با این وجود، هنوز هم باید هر دردی را به پزشک خود گزارش دهید. به این دلیل که برخی از دردها می توانند نشان دهنده شرایط دیگری باشند. به عنوان مثال، درد شکم در دوران بارداری می تواند ناشی از لخته شدن خون در ریه یا قطع جفت باشد. • در صورت نگرانی بهتر است برای معاینه به پزشک مراجعه کنید، اما اگر احساس درد دارید، بدترین نتیجه گیری را نکنید چرا که ممکن است درد تنها ناشی از فشار آوردن کودک به ریه‌ها یا دنده های شما باشد.

بخش 3

کودکتان را ترغیب کنید که حرکت کند.

کودکتان را ترغیب کنید که حرکت کند.

گام 1 . یک میان وعده بخورید تا به کودک خود انرژی دهید. وقتی یک میان وعده خوشمزه می خورید، کودک دقیقاً مثل شما انرژی می گیرد. به نوبه خود، کودک ممکن است هیجان زده شود و کمی در شکمتان حرکت کنند. • میان وعده های سالم را امتحان کنید که شامل کربوهیدرات ها، ماست یونانی، میوه و آجیل، حموس و سبزیجات یا کره بادام زمینی و بیسکوییت های گندمی هستند. • چیزی سرد و شیرین، مانند یک لیوان شیر، ممکن است کودک شما را به حرکت درآورد.

کودکتان را ترغیب کنید که حرکت کند.

گام 2 . روی پهلو دراز بکشید تا کودک جریان خون بیشتری بگیرد. هنگامی که خون بیشتری به سمت کودک برود، ممکن است او پرانرژی تر شود. به نوبه خود، ممکن است کمی شروع به حرکت کند و این به شما امکان می دهد راحت تر آنها را احساس کنید.

کودکتان را ترغیب کنید که حرکت کند.

گام 3 . تعدادی ورزش سبک انجام دهید تا خونتان پمپ شود. وقتی خون شما سریع تر پمپ شود، خون بیشتری به سمت کودک می رود. به علاوه، حرکت کردن شما، کودک را تشویق به حرکت می کند. تنها چند دقیقه ورزش برای حرکت کردن کودک لازم است! • به عنوان مثال، 20 بار بپرید یا چند دقیقه بدوید. • در مورد برخی از تمرینات سالم که می توانید در حین بارداری انجام دهید، با پزشک خود مشورت کنید.

کودکتان را ترغیب کنید که حرکت کند.

گام 4 . از چراغ قوه کمک بگیرید . در این سن، کودک شما می تواند نور را درک کند، بنابراین سعی کنید یک چراغ قوه را روشن کنید و آن را در مقابل شکم خود قرار دهید. کودک شما ممکن است با حرکت کردن به نور پاسخ دهد!

بارداری جنین حرکت کودک کودک

اشتراک گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

*

پیشنهاد سایت com.لابیاپلاستی

Call Now ButtonCall Now Button Call Now ButtonCall Now Button