SIZE XS SIZE SM SIZE MD SIZE LG چطوری در حین بارداری با فیبروئیدها مقابله کنید - لابیاپلاستی

com.لابیاپلاستی

راهنمای جراحی زیبایی زنان و زیبایی واژن

howto

چطوری در حین بارداری با فیبروئیدها مقابله کنید

نحوه ی مقابله با فیبروئیدها در حین بارداری

فیبروئیدها نوع رایجی از تومورهای غیر سرطانی هستند که در رحم رشد می کنند. اگر شما باردار هستید، دانستن آن که فیبروئید دارید یک زنگ خطر خواهد بود. خوشبختانه، معمولا فیبروئیدها هیچ مشکلی را در حین بارداری ایجاد نمی کنند. اما در مواقع نادر، می توانند سبب بروز مشکلاتی شوند، مثلا درد یا خونریزی. به این دلیل، پزشک شما باید فیبروئیدها را در حین بارداریتان به دقت تحت نظر داشته باشد. همچنین شما می توانند درباره ی خطرات بالقوه ی مرتبط با فیبروئیدها اطلاعاتی را کسب کنید، به طوری که برای مشکلات آتی برنامه ریزی نمایید.

پادکست :

در صورتی که به هر نحوی نمی‌توانید مقاله را مطالع کنید ما شما را به گوش دادن پادکست آن دعوت می‌کنیم

بخش 1

دریافت درمان پزشکی برای فیبروئیدهایتان

دریافت درمان پزشکی برای فیبروئیدهایتان

گام 1 . چکاپ پیش از زایمان را به طور منظم انجام دهید تا وضعیت فیبروئیدها را بررسی کنید. اگر در حال حاضر قبل از بارداری به فیبروئید مبتلا هستید، حتما وضعیت را به پزشک زنان و زایمان اطلاع دهید. آنها فیبوئیدها را در حین آزمون های لگنی و اولتراسوند برای بررسی هر گونه مشکل یا تغییر ابعاد فیبروئید تحت نظارت قرار می دهند. • بسیاری از زنان تا زمان بارداری به وجود فیبروئید پی نمی برند و برای اولین بار اولتراسوند را انجام می دهند. ممکن است در حین بارداری نیز فیبروئیدهای جدیدی رشد کنند.

دریافت درمان پزشکی برای فیبروئیدهایتان

گام 2 . اگر فیبروئیدهایتان دردناک هستند از پزشک خود درباره ی مصرف دارو سوال کنید. درد شکم رایج ترین علامت مرتبط با فیبروئیدها در حین بارداری است. اگر فیبروئیدها سبب ایجاد درد می شوند، با پزشک خود مشورت نمایید. ممکن است آنها داروهای ضد درد را توصیه کنند، مثل ایندومتاسین (نوعی از داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی). • هیچگاه هیچ داروی ضد دردی را بدون تایید از پزشک در حین بارداری مصرف ننمایید. برخی از داروها به شما یا فرزندتان آسیب می رسانند. • پزشک شما ممکن است تکنیک های مدیری درد غیر دارویی را توصیه کند، مثل ماساژ، استراحت، کمربند، یا تغییرات رژیم غذایی. هشدار: درد شکم در حین بارداری می تواند مشکلاتی را ایجاد کند. در حالی که بخش عمد ی درد در حین بارداری مورد نگرانی نیست، اما گاهی می تواند نشانه ای از یک مشکل جدی باشد. اگر به درد شکم مبتلا هستید و علت آن را نمی دانید، سریعا با پزشک خود تماس بگیرید.

دریافت درمان پزشکی برای فیبروئیدهایتان

گام 3 . اگر خونریزی در حین بارداری را تجربه می کنید به پزشک خود مراجعه نمایید. در برخی موارد، فیبروئیدها می توانند در حین بارداری شما سبب خونریزی شوند، مخصوصا اگر جفت جنین شما در نزدیکی فیبروئیدها قرار گیرد. اگر به وجود لکه یا خونریزی در حین بارداری خود پی بردید، با پزشک خود تماس بگیرد. آنها می توانند شما را معاینه کنند تا مطمئن شوند که خونریزی نشانه ای از یک مشکل پیچیده تر نیست. • خونریزی در ارتباط با فیبروئیدها عموما سبک بوده و معمولا هیچ مشکلی را برای کودک ایجاد نمی کند. • هر گونه خونریزی سنگین در حین بارداری مورد نگرانی است. در صورت خونریزی متوسط یا سنگین با پزشک خود تماس گرفته و یا به اورژانس بروید، مخصوصا اگر این شرایط با کرامپ عضلانی، تب، سرما یا انقباض مرتبط باشد.

دریافت درمان پزشکی برای فیبروئیدهایتان

گام 4 . اگر فیبروئیدهای شما با زایمانتان تداخل دارند آماده ی سزارین باشید. در موارد نادر، فیبروئیدهای بزرگ می توانند انتقال فرزندتان به موقعیت صحیح برای زایمان را دشوار نمایید. یک فیبروئید در قسمت پایین رحم کانال تولد را مسدود کرده و یا با اتساع مناسب لگن در حین تولد کودک تداخل خواهد داشت. در چنین مواردی، سزارین ضروری است. • پزشک شما باید در ابتدای بارداری به شما بگوید که فیبروئیدها با زایمان تداخل دارند یا خیر. با پزشک خود در صورت نیاز به سزارین مشورت کنید.

دریافت درمان پزشکی برای فیبروئیدهایتان

گام 5 . اگر فیبروئیدهایتان درد شدیدی ایجاد می کنند درباره ی جراحی صحبت کنید. به دلیل ریسک های موجود برای شما و فرزندتان، اکثر پزشکان جراحی را برای حذف فیبروئیدها در حین بارداری توصیه می کنند. اما در موارد نادر مثلا اگر درد شما بسیار شدید بوده و به درمان های دیگر پاسخ ندهد پزشک شما درمان با جراحی را در نظر خواهد گرفت. • برخی از پزشکان برای فیبروئیدهایی که سریعا رشد می کنند جراحی را توصیه می نمایند، زیرا این موارد سبب مشکلاتی در بارداری می شوند. • اگر شما برای برداشتن فیبروئیدهایتان به جراحی نیاز دارید، باید تا سه ماهه ی دوم یا سوم صبر کنید تا ریسک بروز مشکل به حداقل برسد. • به خاطر داشته باشید که پزشکتان به شما استراحت مطلق، مصرف آب زیاد، و مصرف تسکین دهنده های درد برای جراحی را توصیه می کند، ممکن است با این درمان های محافظه کارانه دردتان کاهش پیدا کند.

بخش 2

درک خطرات ناشی از فیبروئید در دوران بارداری

درک خطرات ناشی از فیبروئید در دوران بارداری

گام 1 . با پزشک خود درباره ی اثر فیبروئیدها بر بارداری صحبت کنید. همه ی فیبروئیدها یکسان نیستند. ریسک بروز مشکل در ارتباط با فیبروئیدها در بدن شما به عواملی همچون تعداد فیبرویدها، اندازه ی آنها، و محل آنها بستگی دارد. پیش از نگرانی درباره ی آنچه که اتفاق می افتد، با پزشک خود درباره ی فیبروئیدها و مشکلات بالقوه در حین بارداری صحبت کنید. آنها احتمالا خیال شما را راحت می کنند! • اگر نگرانی هایی وجود داشته باشد، شما و پزشکتان می توانید با هم کار کنید تا برای رفع هر گونه مشکلاتی برنامه ریزی نمایید

درک خطرات ناشی از فیبروئید در دوران بارداری

گام 2 . افزایش خطر سقط را با فیبروئیدها تشخیص دهید. متاسفانه، فیبروئیدها به آرامی احتمال سقط جنین را در اوایل دوره ی بارداری شما افزایش می دهند. این احتمالات در صورت داشتن چند فیبروئید یا قرار گرفتن آنها در بالای رحم بیشتر خواهند بود. اگر شما باردار هستید و فیبروئید دارید، با پزشک خود درباره ی نحوه ی تشخیص علائم سقط احتمالی صحبت کنید، به طوری که بتوانید درمان دارویی مناسب را بیابید. • اگر باردار نیستید، اما همچنان درباره ی اثر فیبروئیدها بر بارداری یا سلامتی بارداری های آتی خود نگران هستید، با پزشک خود درباره ی گزینه های درمانی قبل از تلاش برای باردار شدن مشورت کنید.

درک خطرات ناشی از فیبروئید در دوران بارداری

گام 3 . از پزشک خود درباره ی ریسک زایمان پیش از موعد سوال کنید. فیبروئیدها می توانند شما را در معرض ریسک انواعی از مشکلات دیگر قرار دهند، مثل تولد نوزاد نارس یا تخریب غشاهای دور جنین. این ریسک ها در صورتی بالاتر خواهند بود که چند فیبروئید یا یک فیبروئید نزدیک به جفت جنین باشند. در صورتی که فکر می کنید در معرض ریسک زایمان نوزاد نارس هستید و هر گونه علائم این مشکلات را تجربه می کنید، از پزشک خود سوال نمایید. با پزشک خود درباره ی سایر مشکلات احتمالی صحبت کنید، مثلا آسیب به جفت جنین (وقتی جفن جنین به صورت جزئی یا کامل از دیواره ی رحم جدا شود) یا جفت سر راهی (که در آن جفن جنین رحم را مسدود می کند). این شرایط کمیاب هستند، اما خطر شما در صورت وجود فیبروئید کمی بیشتر خواهد بود. اگر برای این شرایط در معرض خطر قرار دارید با پزشک خود مشورت کنید.

درک خطرات ناشی از فیبروئید در دوران بارداری

گام 4 . درباره ی پتانسیل بروز مشکلات در حین زایمان بحث کنید. در برخی موارد، فیبروئیدها می توانند مشکلاتی را در حین زایمان یا بلافاصله پس از آن ایجاد نمایند، مثل خونریزی بیش از حد یا دشواری در زایمان جفت. اگر پزشک شما فکر می کند که شما در معرض ریسک هر یک از این مشکلات قرار دارید، آنها می توانند برای جلوگیری یا مدیریت این مسائل در حین زایمان برنامه ریزی نمایید. • داشتن فیبروئیدهای خطرناک لزوما بدان معنا نیست که شما نمی¬توانید در منزل زایمان کنید. اما اگر زایمان در منزل را انتخاب نمایید، اطمینان حاصل کنید که ماما یا پزشک حاضر به خوبی از شرایط شما مطلع بوده و برنامه¬ی خوبی در صورت بروز مشکل داشته باشد.

بیشتر بخوانید
بارداری تومور فیبروئید فیبروم

اشتراک گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

*

پیشنهاد سایت com.لابیاپلاستی

Template : single
postformat :

Call Now ButtonCall Now Button Call Now ButtonCall Now Button