همه چیز درباره ماده ای به نام آمنیوتیک - لابیاپلاستی

com.لابیاپلاستی

راهنمای جراحی زیبایی زنان و زیبایی واژن

اپیزود شمارهٔ 4 : همه چیز درباره ماده ای به نام آمنیوتیک


          

          

خلاصه پادکست :

بهترین دوران زندگی هر خانمی دوران بارداری است. لحظات شیرینی که یک موجود زنده را در بطن خود پرورش می دهند. جنین در این دوران در کیسه آب یا به اصطلاح پزشکی مایعی به نام آمنیوتیک قرار دارد. این مایع که بسیار شور است، می تواند علاوه بر محافظت از جنین زایمان را تسریع می بخشد. در برخی از خانم ها میزان این مایع کاهش پیدا می کند، به گونه ای که ممکن با خطرات جدی ای همراه باشد.

البته جای نگرانی نیست، چرا که با نظر پزشک می توان این مشکل را که در اصطلاح پزشکی اولیگوهیدرآمنیوس معروف است درمان کرد. اما لازم است تا برای تسهیل و تسریع این مشکل در خانه نیز اقداماتی انجام شود.

کیسه آب یا همان مایع آمنیوتیک

کیسه آب یا همان مایع آمنیوتیک علاوه بر محافظت از جنین وظایف دیگری نظیر، تعادل در دمای بدن جنین، آسان کردن زایمان، کمک به رشد کلیه ها و ریه ها را بر عهده دارد. به علاوه جنین با حرکاتی که در این مایع انجام می دهد، می تواند عضلات و اندام های بدن خود را تقویت کند.

آمنیوتیک هنگام زایمان سطح رحم را لیز می کند. این موضوع امری حیاتی در بارداری محسوب می شود و کاهش این مایع می تواند گاهی باعث نقص عضو نوزاد شود. میزان این مایع نباید از 300 میلی لیتر کمتر شود.

چنانچه علائمی نظیر خیسی و نشتی آمنیوتیک، کوچک بودن شکم، کم تحرکی جنین و کم ادراری را مشاهده کردید، باید هرچه زودتر به پزشک خود مراجعه کنید. چرا که ممکن است به اولیگوهیدرآمنیوس مبتلا شده باشید. البته میزان دقیق این مایع با سونوگرافی دقیق تر نمایان می شود.

دلایلی همچون کوچک بودن جنین، فشار خون بالا، جدا شدن جفت و دوقلوهای همسان می تواند باعث کاهش میزان آمنیوتیک شود. همچنین بیماری های خاص مثل لوپوس و طولانی شدن دوران بارداری بیش از 42 هفته هم عامل دیگری است که می تواند سطح این مایع را کاهش می دهد.

درمان خانگی

به منظور درمان خانگی می توانید با مصرف 8 الی 10 لیوان آب در طی روز، مصرف میوه و سبزیجات آب دار، دوری از گیاهان ادرارآور، دوری از مصرف الکل و انجام ورزش های ملایم این بیماری را درمان کنید.

دوستان عزیز سایت لابیاپلاستی اگر تمایل دارید درباره آمنوتیک اطلاعات بیشتری به دست آورید، ما در این فایل صوتی به طور کامل به آن پرداخته ایم. لطفا تا این پادکست را تا انتها گوش دهید. آمنو

بیشتر بخوانید
آمنیوتیک اولیگوهیدر آمنیوس پادکست جنین سونوگرافی کیسه آب

اشتراک گذاری

پادکست‌های پیشنهادی com.لابیاپلاستی

ویدیوهای مرتبط com.لابیاپلاستی

آخرین پادکست‌های com.لابیاپلاستی

Call Now ButtonCall Now Button Call Now ButtonCall Now Button