چگونه بدون سونوگرافی، در منزل موقعیت و حالت جنین خود را پیدا کنیم؟ - لابیاپلاستی

com.لابیاپلاستی

راهنمای جراحی زیبایی زنان و زیبایی واژن

اپیزود شمارهٔ 1 : چگونه بدون سونوگرافی، در منزل موقعیت و حالت جنین خود را پیدا کنیم؟


          

          

خلاصه پادکست :

دوستان عزیز در این پادکست صوتی می خواهیم به شما آموزش دهیم که در طول بارداری چگونه می توانید حالت جنین خود را تشخیص دهید. در اینجا به طور خلاصه به چند نکته کوتاه، برای تشخیص حالت جنین اشاره می کنیم. با ما همراه باشید.

شکم خود را به آرامی لمس کنید و بافت سفت و گرد را در آن پیدا کنید

این قسمت سر جنین است، اگر بافتی که لمس کردید، گرد و نرم بود، شما باسن جنین را پیدا کرده اید. اگر در یکی از طرفین شکم خود بافت سختی را حس کردید، به طوری که بعد از لمس جنین تکان خورد، بدانید که سر جنین پایین و باسن او بالاست.

اگر این بافت سخت زیر دنده ها باشد نشان دهنده ای این است که سر جنین بالاست. اگر هم در راست شکم و هم در چپ شکم بافت سفت حس کردید جنین در حالت افقی است.

به محلی که جنین با پا ضربه می زند توجه کنید

اگر ضربه بالای ناف بود، سر جنین پایین است و اگر ضربه زیر ناف بود، یعنی این که سر جنین بالا قرار دارد. اما اگر ضربه روی ناف یا اطراف ناف بود، این یعنی این که سر بچه پایین و هم جهت با پشت شما قرار دارد. در این حالت شما شکمی بدون برجستگی دارید.

به صدای قلب جنین گوش کنید

گوش دادن به صدای قلب جنین برای زنان باردار بسیار لذت بخش است. شما برای این کار می توانید از گوشی پزشکی کمک بگیرید. یا این که در جایی ساکت قرار بگیرید و از حس شنوایی فرد دیگری کمک بگیرید. 

اگر در زمان لمس شکم خود، سطحی صاف و بلند را حس کردید، احتمالا پشت جنین را لمس کرده اید. همچنین اگر برآمدگی کوچکی را حس کردید، احتمالا به آرنج یا زانوی جنین دلبندتان دست زده اید

دوستان عزیز اگر مشتاق هستید در مورد حرکت ها و حالت جنین خود اطلاعات بیشتری به دست آورید، به شما توصیه می کنیم که حتما به این فایل صوتی گوش دهید.

بیشتر بخوانید
بارداری پادکست جنین حالت جنین سونوگرافی سونوگرافی در منزل

اشتراک گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

*

پادکست‌های پیشنهادی com.لابیاپلاستی

آخرین پادکست‌های com.لابیاپلاستی

Call Now ButtonCall Now Button Call Now ButtonCall Now Button